TÜMAD Madencilik Altın Madeni İşletme Tesisinde İnceleme

Vali Orhan Tavlı, 2014 yılından bu yana Lapseki İlçesinde faaliyet gösteren TÜMAD Madencilik Sanayi ve Ticaret A.Ş’yi ziyaret ederek Altın Madenciliği Tesisinde incelemelerde bulundu.

2687
TÜMAD Madencilik Altın Madeni İşletme Tesisinde İnceleme

 
 
Mülkiye Başmüfettişleri Naci Çetin Akber ve Ali Alper Orkun, Vali Yardımcısı Tahir Şahin ve Lapseki Belediye Başkanı Eyüp Yılmaz’ın da bulunduğu ziyarette, TÜMAD Madencilik Sanayi ve Ticaret A.Ş Genel Müdürü Hasan Yücel tarafından bölgedeki Altın Madenciliği konusunda bilgi verildi.
 
TÜMAD Madencilik A.Ş. Genel Müdürü Hasan Yücel,  TÜMAD Madencilik şirketinin bünyesinde Lapseki ve çevre köylerden 600 kişinin istihdam edildiği, yıllık 2,5 ton yıllık üretim olduğunu, potansiyel görülen maden sahalarında doğaya, çevreye, insana saygılı olarak ileri düzeyde aramalar yaparak; ekonomik anlamda ve büyük çapta, ekonomik ve sosyal kalkınmanın çevre koruma ile bütünleştiği sürdürülebilir maden projeleri ile tüm işletmelerinde ve arama sahalarında, çalışanlarının sağlık ve güvenliğini sağlayarak, toplumla, paydaşlarıyla ve çalışanlarıyla karşılıklı güven içinde, değerlere ve çevreye saygılı, şeffaf, açık, dürüst, yönetim anlayışı ve iletişimle, kalıcı ve ekonomik getirisi yüksek, sürdürülebilir altın madenciliği hedeflemeleri, projelerin İSG, Çevre, Toplum İlişkileri, Kalite ve Entegre Yönetim sistemlerinin tüm bileşenleri ile ulusal ve uluslararası standartları içermesi nedeniyle, en iyi uygulanabilir teknolojilere sahip olması ve madencilik faaliyetleri başlamadan önce, hava, su, toprak kalitesi, bitki - hayvan türleri, kültürel ve sosyal varlıkla ilgili, uzmanlarca yapılan çalışmalar sonucu elde edilen temel veri ve bilgiler ışığında; üretim, doğaya yeniden kazandırma süreçlerinde tüm çevresel ve sosyal değerlerin korunması hakkında bilgi verdi.TÜMAD Madencilik A.Ş. Genel Müdürü Hasan Yücel, Vali Orhan Tavlı’nın ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek teşekkür etti.
 
 


Kaynak: Haber Merkezi
Yorum Ekle
İsim
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.