Teoman yeni tedbirleri paylaştı

Lapseki Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Cengiz Teoman,  İçişleri Bakanlığı’nın genelgesinde yer alan yeni koronavirüs tedbirlerini paylaştı.

301
Teoman yeni tedbirleri paylaştı

Lapseki Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Cengiz Teoman,  İçişleri Bakanlığı’nın genelgesinde yer alan yeni koronavirüs tedbirlerini paylaştı.
İçişleri Bakanlığı artan koronavirüs vakaları ile ilgili yeni tedbirler alma yoluna gitti. İlçemizde Hayat Eve Sığar uygulamasının risk haritasına göre, vaka yoğunluğu çok fazla. Lapseki tamamen kırmızıya boyanmış durumda. Türkiye genelinde yüksek vaka artışı sonunda vatandaşların sağlığını korumak ve virüsün bulaş riskini azaltmak adına bazı tedbirler alındı. Lapseki Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Cengiz Teoman, esnafı bilgilendirmek amacıyla İçişleri Bakanlığının yayınlamış olduğu genelgeyi paylaştı.

Cengiz Teoman yaptığı paylaşımda bugün itibariyle etkili olacak kısıtlamaları şu şekilde duyurdu;
‘’İçişleri Bakanlığının yayınlamış olduğu genelge kapsamında, 20.11.2020 Cuma günü saat 20:00 den itibaren geçerli olacak şekilde;
1. Alışveriş merkezi, market, berber, kuaför ve güzellik merkezleri sadece saat 10:00 ila 20:00 arasında vatandaşlarımıza hizmet sunabileceklerdir.
2. Restoran, lokanta, pastane, kafe, kafeterya gibi yeme içme yerleri 10:00 ila 20:00 saatleri arasında sadece paket servis veya gel al hizmeti verecek şekilde açık olabilecektir. Restoran, lokanta veya online yemek sipariş firmalarınca saat 20:00 den sonra sadece telefonla ya da online sipariş üzerine paket servis hizmeti verilebilecektir.
3. 31.12.2020 tarihine kadar sinema salonlarının yeni bir karar alınıncaya kadar ise kahvehane, kıraathane, kır bahçesi, internet kafe/salonu, elektronik oyun salonları, bilardo salonları, lokaller ve çay bahçeleri ile halı sahaların faaliyetleri durdurulacaktır. Daha önce faaliyetleri durdurulan nargile salonları ile ilgili uygulamanın aynen devamı sağlanacaktır.
4. Tüm illerimizde 65 yaş ve üzeri vatandaşlarımız gün içerisinde 10:00 ila 13:00 saatleri, 20 yaş altı vatandaşlarımız (01.01.2001 tarihi ve sonrasında doğanlar) ise gün içerisinde 13:00 ila 16:00 saatleri arasında sokağa çıkabilecek olup (işyerleri ile illiyetlerini gösteren çalışma/SGK kaydı vb. belgeyi ibraz eden çalışanlar hariç), bu saatler dışında ise belirtilen yaş gruplarındaki vatandaşlarımızın sokağa çıkmaları kısıtlanacaktır.
5. Yeni bir karar alınıncaya kadar hafta sonları 10:00 20:00 saatleri dışında sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacaktır. Üretim, imalat ve tedarik zincirleri bu kısıtlamadan muaftır. Bu doğrultuda ilk uygulama olarak 21 Kasım Cumartesi günü saat 20:00 den 22 Kasım Pazar günü saat 10:00 a kadar ve 22 Kasım Pazar günü saat 20:00 den 23 Kasım Pazartesi 05:00 saatine kadar sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacaktır. Bundan sonraki hafta sonlarında da uygulama yeni bir karar alınıncaya kadar yukarıda belirtildiği şekilde devam edecektir’’
 
Tuğba Kulasoy
 

Yorum Ekle
İsim
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.