“Yeşil bir Lapseki için çalışmalarımızı sürdürüyoruz”

Lâpseki Belediye Başkanı Eyüp Yılmaz bugüne kadar ilçe de gerçekleşen park ve bahçeler çalışmaları hakkında açıklamalar da bulunarak, “Yeşil Bir Lapseki İçin Çalışmalarımızı Sürdürüyoruz” dedi

1075
“Yeşil bir Lapseki için çalışmalarımızı sürdürüyoruz”

 
 
Lâpseki Belediye Başkanı Eyüp Yılmaz bugüne kadar ilçe de gerçekleşen park ve bahçeler çalışmaları hakkında açıklamalar da bulunarak, “Yeşil Bir Lapseki İçin Çalışmalarımızı Sürdürüyoruz” ilçemiz de bulunan bütün çocuk parklarımızı, oyun gruplarımızı yenileyerek çocuklarımızın kullanımına sunduk ayrıca lale dikimi ve çiçek ekimi refüj çalışmalarımız ile de ilçemizin muhtelif yerlerine daha estetik bir görüntü kazandırdık” dedi. 
 
 
Lâpseki Belediye Başkanı Eyüp Yılmaz; Lâpseki Belediye Başkanlığı mücavir alanı içerisinde toplamda 42 adet yeri belirlenmiş etrafı çevrili parkımız bulunmaktadır. Mevcut alanlarımız içerisinde 2015 Ocak ayından bu yana tamamını hibe aldığımız park malzemeleri ekipmanları ve oyun gruplarımız ile birlikte ilçemiz de bulunan bütün parklarımızı yeniledik.Ayrıca 2018 yılı itibari ile 3 ve 4 kuleli ahşap oyun grubu ve 16 adet kamelya yerleri tespit edilerek kurulmaya başlanmıştır. Şuana kadar 6 adet kamelyamızı kurduk diğer kamelyalarımızı da hızla kurmaya devam ediyoruz. 3 kuleli ahşap oyun grubumuzu ve kamelyalarımızdan birini altın sokak üzerinde kaymakamlık lojmanı karşısında bulunan alanda mahalle ve yoğun bulunan site sakinleri için kurduk şuanda aktif olarak kullanılmaktadır. 4 kuleli ahşap oyun grubumuz ve bir kamelyamızı daha önce yeşil alan çalışmasını tamamlamış olduğumuz Ak Şemsettin Caddesi üzerinde Hüseyin Akif Terzioğlu Anadolu Lisesi yanında bulunan park alanına yakın süreçte kurmayı planlıyoruz.
 
15 TEMMUZ ÇOCUK PARKI
Marmara Caddesi üzerinde bulunan 15 Temmuz çocuk parkı Lâpseki belediyesi logolu çatılı oyun grubu, 1 adet teleferik, 2 adet zıpzıp, 1 adet tahterevalli, 1 adet dönence, 1 adet üçlü kuluçka salıncak, 1 adet anne çocuk salıncağının bulunulduğu zemini kauçuk zemin ile döşenmiş olan park alanımız
Kenarına yapılan iki kamelya hibe gelen kamelyalarımızdandır.
 
BARIŞ MANÇO ÇOCUK PARKI
Sadık tavus caddesi üzerinde bulunan barış manço çocuk parkı 1 adet köprü temalı çocuk oyun grubu, 2 adet çocuk fitness aleti, 1 adet dönerli tırmanma kulesi , 1 adet halatlı salıncak , 1 adet anne çocuk salıncağı , 1 adet tahterevalli, 1 adet ufo , 1 adet üçlü kuluçka salıncak ,2 adet zıpzıbın bulunduğu zemini kauçuk zemin ile döşenmiş olan park alanımız (4 adet kamelya hibe olarak gelmiştir) dalyan mevkiindeki parklarımıza montajı yapılmıştır.)
 
ŞEHİTLER PARKI
18 Mart caddesi üzerinde bulunan şehitler parkı 1 adet gemi temalı çocuk oyun grubu, 2 adet zıpzıp, 1 adet ikili salıncak, 1 adet ana çocuk salıncağı, 1 adet tahterevalli, 1 adet ufo ve 6lı fitness aletlerinin bulunduğu zemini kauçuk zemin ile döşenmiş olan park alanımız. (mevcut park alnımızda 10 adet beton orman masası bulunmaktadır. Etrafı yeşil çit ile yakın süreçte çevrilecektir. Bir elektrik çalışması esnasında parkın köşesinde bulunan kauçuk zemin sökülmek zorunda kalmıştır. Bu hafta tamamlanacaktır.)
 
SITKI TURAN PARKI
Atatürk caddesi üzerinde bulunan sıtkı turan parkı içindeki kullanıma hiçbir şekilde müsait olmayan oyun grubu sökülerek palmiye iki kuleli oyun grubu , 1 adet tahterevalli, 1 adet ufo , 1 adet anne çocuk salıncağı, 1 adet zıpzıpın bulunduğu zemini kauçuk zemin ile döşenmiş olan park alanımız.
 
 
Ayrıca ilçemiz de bugüne kadar Dikilen fidan ve çiçeklerin sayıları şunlardır.
Oya 150 adet, Erguvan 50 adet, Pembe çiçekli akasya 50 adet, Top akasya 40 adet, Mazı (yeşil piramidal) 56 adet, Ortanca 100 adet, Limoni Selvi 30 adet, Kadıntuzluğu 80 adet, Zakkum 150 adet, Mavi selvi 150 adet, Fıstık çamı 150 adet, Fenix 150 adet, Sarısalkım 170 adet,  2017 yılı içerisinde toplamda 1326 adet fidan dikimi gerçekleştirilmiştir.
21-27 mart 2017 tarihleri arasında gerçekleştirmiş olduğumuz fidan dikim etkinliğinde 2000 adet fıtık çamı dikimi yapıldı. Dikilen çiçeklerin cins ve sayıları: Hercai menekşe gözlü beyaz 1920 adet, Hercai menekşe gözlü sarı 1920 adet, Hercai menekşe sarı- kırmızı 4080 adet, Hercai menekşe turuncu- mor 4080 adettir. 2017 yılı içerisinde toplamda 12.000 adet orta refüj ve saksılarda Hercai menekşe dikimi yapıldı. Lale 50000 adet dikim yapılmıştır.

Ercan Özçetin


Etiketler; #yeşil #lapseki
Yorum Ekle
İsim
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.