TUTAP Çanakkale Temsilcisi Hafize Akıncı Oldu

 Cumhurbaşkanlığı, Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından desteklenen 'UNESCO Dünya Miras Türkiye' Projesinin yürütücüsü, Turizm Tanıtma Platformu (TUTAP) Çanakkale İl temsilcisi Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Hafize Akıncı oldu.

2683
TUTAP Çanakkale Temsilcisi Hafize Akıncı Oldu

Ülkemizin Ulusal ve Uluslararası alanda hak ettiği düzeyde tanıtılmasına yönelik çalışmalar yürüten, projeler üreten ve  bu çerçevede girişimlerde bulunan ve on yıldır faaliyetlerine devam eden bir sivil toplum kuruluşu olan Turizm Tanıtma Platformu (TUTAP) il temsilciliklerini açıkladı. Bu kapsamda Platform tarafından alınan karar ile Çanakkale İl Temsilciliğine Hafize Akıncı getirildi.

Turizm Tanıtma Platformu (TUTAP),Troya, Assos, Parıon,  başta olmak üzere bir çok alanda, UNESCO tarafından Dünya Mirası Listesine alınan Çanakkale’de, tanıtım yapmak ve gerek ulusal gerekse uluslararası bir çok alanda insanlara, Çanakkale’yi daha iyi anlatmak amacı ile Çanakkale İl Temsilciliği açmaya karar verdi. Yönetim Kurulu Adına TUTAP Genel Başkanı Fikret Yıldız’ın imzası ile TUTAP’ın Çanakkale Temsilcisinin Hafize Akıncı olduğu resmi yazı ile Çanakkale Valiliğine bildirildi.
Yönetim Kurulu Adına TUTAP Genel Başkanı Fikret Yıldız’ın imzası ile Çanakkale Valiliğine teslim eden resmi yazıda  “Turizm Tanıtma Platformu (TUTAP) adı ile kurulan Derneğimiz, Cumhurbaşkanlığı, Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Kültür ve Turizm Bakanlığımız tarafından desteklenen "UNESCO Dünya Miras Türkiye" Projesini yürütmektedir. Ayrıca tüm illerimizin yurtdışı tanıtımlarında daha etkili ve kapsamlı tanıtılması, kültürel ve tarihsel zenginliklerimiz ile yöresel değerlerimizin ortaya çıkarılmasına katkı sağlamak adına, dernekler Kanunun 10. maddesi ve dernekler yönetmeliğinin 91. maddesine istinaden gönüllüğe esas il temsilcilerimiz atanmıştır. Bu kapsamda Çanakkale ili sınırları içinde Hafize Akıncı yetkilendirilmiştir. İl temsilcimiz il sınırları içinde ilçe ve beldelerde; Ören yerleri ile ilgili, gelenek görenek, örf ve adetlere ilgili, sağlık, kültür, kış, kongre, golf, deniz  turizm çeşitlilikleri ile ilgili, il sınırları içinde bulunan üniversitelerimizin tanıtımı ile ilgili, yöresel özellikler ile ilgili, asıl veya geçici listede bulunan UNESCO unsurları veya aday adayı unsurlar ile ilgili, somut olmayan kültürel miraslarımızla ilgili temsilcimizin, il, ilçe ve belde makamları ile çalışma olanağı sağlanması, işbirliği yapması hususunda, il sınırlarınız içinde bulunan tüm kamu kurum ve kuruluşlar ile paylaşılması hususunu saygılarımızla arz ederiz” denildi.
 
 
 
 

 
 
 


Kaynak: Haber Merkezi

Etiketler; #temsilci
Yorum Ekle
İsim
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.