Başkan Gökhan Çanakkale Gazeteciler Cemiyeti'nde (VİDEO)

Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Çanakkale Gazeteciler Cemiyeti’ne ziyarette bulundu.

2521
Başkan Gökhan Çanakkale Gazeteciler Cemiyeti'nde (VİDEO)
VİDEO HABER


 
Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Çanakkale Gazeteciler Cemiyeti’ne ziyarette bulundu.
 
 
Cemiyet Başkanı Hafize Akıncı, Belediye Başkanı Ülgür Gökhan ve beraberindeki heyeti makamında ağırladı. Yerel basını ziyaret ettiğini söyleyen Gökhan, cemiyete de bir ziyaret yapmak istediğini belirtti. Cemiyet Başkanı Hafize Akıncı, yapılan ziyaretten ötürü memnuniyetini dile getirdi. Akıncı, yerel basının durumu ile açıklamalarda bulunarak, “Yerel basın zor durumda. Kağıt fiyatları, Türkiye’de kaç tane gazete kapatıldı biliyoruz. Olmaması gereken şeyler. Bu konuda tamamen yurtdışına bağımlıyız ve yerel basın gerçekten zor durumda. Çanakkale Belediye Başkanı olarak üstünüze düşen görevi yapıyorsunuz, yerel basına destek konusunda. Şehrin öbür büyük solukları da yerel basına destek olmalı” şeklinde konuştu.
 

Başkan Ülgür Gökhan konuyla ilgili olarak, “Yerel gazete çok önemli işler yapar. Çünkü yerel gazete, halkın denetim mekanizmasıdır. Ulusal ilgilendirmeyebilir ama yereldeki her türlü haber, herkesi ilgilendirir. Su sorunu, altyapı sorunu ne olursa. Yerel basın, o halk adına denetim yapar. Aynı zamanda da haber alma özgürlüğünü sağlar. Dolayısıyla yerel basının mutlaka canlı durması lazım. Bu sadece belediyenin yapması ile olmaz. STK’sı, Ticaret Odası, borsası, güçlü kurumları bunların basına destek olması gerekir. Yerel gazetenin yanlış yapma şansı yoktur. Birilerinin güdümünde olamaz çünkü okuyucu onu anlar. Kentteki okuyucular bunu görür. Eğer birileri tarafından manipüle edildiği görülürse, basın orada biter. Onun için yereldeki basının canlı kalması herkesin işine gelmesi lazım” ifadelerini kullandı.

Cemiyet Başkanı Akıncı, Çanakkale Gazeteciler Cemiyeti olarak Basın İlan Kurumu ile proje başlattıklarına değinerek, “Çanakkale’deki büyük soluklu firmalara, kişilere giderek yerel basına nasıl destek olabilirsiniz diye görüşmelerde bulunduk. Her defasında da sizleri örnek gösterdik. Çanakkale Belediyesi’nin yerel basına destek veriyor dedik. Birkaç yerden olumlu cevap aldık. Yerel basına ileriki zamanda daha iyi destek olacaklarını söylediler” dedi. Aynı zamanda yapacakları proje hakkında bilgilendirmede bulunan Hafize Akıncı, ”Gazeteciler Cemiyeti olarak önümüzdeki günlerde açılışını yapacağımız bir projemiz var. Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi, Basın İlan Kurumu ve Gazeteciler Cemiyeti olarak gerçekleştiriyoruz. Geçmişten geleceğe, bugüne kadar 1925’lerden başlayarak Çanakkale’deki yerel basının sergisi yapacağız. İlçeler de dâhil olacak. Orada yerel basını daha iyi göreceğiz. Osmanlı döneminden bugüne kadar, Çanakkale’de neler olmuş göreceğiz” diyerek anlattı.
Konuşmaların ardından Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, geçmiş dönemde yaptığı projelerin yer aldığı el kitapçığını Cemiyet Başkanı Hafize Akıncı’ya takdim etti.
 


Yorum Ekle
İsim
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.