Gider, Çanakkale Gazeteciler Cemiyetine Konuk Oldu (VİDEO)

Cumhur İttifakı AK Parti Çanakkale Belediye Başkan Adayı Ayhan Gider, Çanakkale Gazeteciler Cemiyeti’ni ziyaret etti.

2210
Gider, Çanakkale Gazeteciler Cemiyetine Konuk Oldu (VİDEO)
VİDEO HABER

Cumhur İttifakı AK Parti Çanakkale Belediye Başkan Adayı Ayhan Gider, Çanakkale Gazeteciler Cemiyeti’ni ziyaret etti.
 
Çanakkale Gazeteciler Cemiyeti’ni ziyaret eden AK Parti Çanakkale Belediye Başkan Adayı Ayhan Gider’i, Cemiyet Başkanı Hafize Akıncı ve yönetim kurulu üyeleri karşıladı. Ziyarette, yerel basının bulunduğu durum hakkında değerlendirmeler yapıldı.
 
Cemiyet Başkanı Hafize Akıncı’nın, “Başkan olursanız, yerel basınla destekler ve çalışmalar konusunda neler yapmayı düşünüyorsunuz” sorusuna karşılık olarak ise Gider, “Herkes bilir, biz Çanakkale’de yapılabilecek hiçbir işi dışarılarda yaptırmayan bir anlayışa sahibiz. Bu tüm sektörler için geçerlidir. Ekonominin burada dönmesi gerekir. İster reklam yaptırın ister parça yaptırın. Tabi ki yerel basının tüm problemlerini bir yerel yönetim veya kamu kurumu çözemez. Kendi içinde çözülecek problemleri vardır, toplumsal algı ile ilgili problemleri vardır. Şunu taahhüt edebilirim bu zamana kadar olduğu gibi; bundan sonra da herkese eşit mesafede davranacağımı, benim kişi veya kurum olarak benimle ilgili tutumundan dolayı hiç kimseye farklı davranmayacağımı taahhüt edebilirim. Bunun da en güzel ispatı, bugüne kadar ki hayatı yaşayış tarzımdır” şeklinde cevapladı.
 
Akıncı’nın, “Yerel basın zor durumda. Kâğıt fiyatları, kapanmaya gelen gazeteler… Yerel basının maddi olarak desteklenmesi lazım. Bununla ilgili nasıl bir proje yapabilirsiniz” diyerek yönelttiği soruya ise Başkan Adayı Ayhan Gider şu cevabı verdi: “Yerel basının getireceği bütün projeler başımızın üstünde. Bu şu demek değil; her gazete çıkaran, ‘şu projeyi ben getirdim, bunu belediye ödesin’ anlamında değil. Ancak, her yerel yönetim proje toplar. STK’lar proje getirir, basın kurumları proje getirir, öğrenciler, iş adamları proje getirir. Bu projelerde bizim öncelik aldığımız, yereldeki insanlarımızın projeleridir. “
 

Gider, seçim çalışmalarına yönelik yaptığı değerlendirmede,  “Biz sahada değişimi görüyoruz. Her zaman söylediğim gibi; biz uzmanları getirip de ne lazım diye baktırmadık. Önce anket yaptık, halk ne istiyor, sonra uzmanları getirip dedik ki, bu halkın istediklerini nasıl yaparız? Çünkü uzmanın görevi, halkın yerine karar vermek değildir. Uzmanın görevi halkın istediklerini hukuka en uygun şekilde gerçekleştirmektir. Biz siyasiler olarak, insanlara akıl vermek için değil onların ihtiyaçlarını karşılamak için aday oluyoruz. Şuanda da tüm tespitlerimizi tamamladık, projelerimizi ortaya koyduk. Biz projelerimizi söylüyoruz. Her platformda da söylüyorum, otopark yaptım diyemeyen ‘benimle özgürsün’ diye topu taca atar. Pazar yerini düzenledim diyemeyen, ‘çocukları da korur’ diye topu taca atar. Bu memleketin çocuğu da özgürdür, kadını da özgürdür, erkeği de özgürdür. Yeter ki, imar planları ile oynayarak bu milletin pazara gitme özgürlüğünü elinden almasınlar. Bu memleketin çocuklarının oyun parklarında oynama özgürlüğünü elinden almasınlar. Yoksa buradaki insanlar zaten özgürdür. Çanakkale, Türkiye’ye ve dünyaya örnek olacak bir şehirdir. Özgürlük, bir kişinin veya kurumun vereceği ve alacağı bir hal değildir.  Hatta üzerinde siyaset yapılmaması gereken kutsallarımızdandır” ifadelerinde bulundu.
 


Yorum Ekle
İsim
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.