Lapseki Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nün hazırladığı, ‘Lapseki İçin Söyle’ projesinin ilk klibi yayımlandı. Dijital platformlarda yayımlanan klibin ilk bölümünde Belediye personelleri, meşhur Lapseki türküsü ‘Ayna Çaktım Yüzüne (Versinler)’i seslendirdi.

Belediye’nin mevcut imkanları dahilinde çekilen klipte, Lapseki ilçesinin tarihi ve doğal güzelliklerinin görüntülerine yer verildi. Ses kayıt, stüdyo ve video çekimleri 1,5 ayda tamamlanan projenin devamının da geleceği açıklandı.

Belediye Başkanı Eyüp Yılmaz ‘Lapseki İçin Söyle’ projesiyle ilgili yaptığı açıklamada, Lapseki'de bir ilki belediye personeliyle gerçekleştirdiklerini belirterek, "Tarihimizi, doğamızı ve kültürümüzü tanıtarak insanların beğenisine sunmak istiyoruz. Kısa bir sürede ilk klibimizi tamamladık. Projenin devamında çocuklarımızla, gençlerimizle, yerel sanatçılarımızla ve şarkı söyleyerek Lapseki'nin tanıtımına katkı yapmak isteyen herkesle bir araya geleceğiz. İlçemizin tanıtılmasına katkı sağlayan klipte emeği bulunan personelimize teşekkür ediyor, tüm vatandaşlarımızı projemize katılmaya davet ediyorum." İfadelerini kullandı.


Kaynak: Haber Merkezi