Akıncı, “Pandemiden dolayı yapamadıklarımızı bundan sonraki 3 yılda yapacağımıza ve hep beraber olacağımıza söz veriyoruz. Birbirimizi ayrıştırmadan beraberce bir şeyler yapma
ya çalışacağız’’ ifadelerini kullandı.

Çanakkale Gazeteciler Cemiyeti Olağan Kongresi, 28 Mayıs Cumartesi günü,  Büyük Truva Otel’de gerçekleştirildi.  Çanakkale Valisi İlhami Aktaş'ın da katılımı ile  gerçekleştirielen kongre öncesinde üyeler kahvaltı etkinliğinde bir araya geldi. Vali Aktaş, bir süre gazetecilerle sohbet etti. Daha sonra kongreye geçildi.

Hasan Sami Er, Esma Sabaz, Mahmut Ertul Akışık divana seçilirken, 2019 2021 yılları faaliyet ve denetleme raporları okundu.Tek aday olarak seçime katılan Hafize Akıncı oy birliği ile üçüncü kez, Çanakkale Gazeteciler Cemiyeti Başkanı oldu.

Başkan Akıncı, seçim sonrası yaptığı konuşmada, “ Çok değerli cemiyet üyeleri beni bu göreve tekrara layık gördüğünüz için çok teşekkür ederim. Pandemi dönemi dolayısıyla bu son 3 yılda gerçekten çok kötü zamanlar geçirdik, yerel basın olarak, halk olarak bu zorlu süreçten hep beraber birbirimizden destek alarak çıktık. Bu pandemi dolayısıyla yapamadıklarımızı şu anda seçilen kurulumuzla beraber yapacağımıza söz veriyoruz. Bu yapamadıklarımızı bundan sonraki 3 yılda yapacağımıza ve hep beraber olacağımıza söz veriyoruz. Birbirimizi ayrıştırmadan beraberce bir şeyler yapmaya çalışacağız’’ ifadelerini kullandı.
 Konuşmasında pandemi döneminde yaşamlarını yitiren gazetecilere de değinen Çanakkale Gazeteciler Cemiyeti Bakanı Hafize Akıncı; ‘’ Pandemi dolayısıyla aramızdan ayrılan cemiyetimizin üyesi Cemal Oral ve yine cemiyetimizin üyesi Ferit Kavas, Mehmet Çelen gibi vefat eden gazetecilerimizi rahmetle anıyoruz. Ben fazla bir şey konuşmak istemiyorum. Geçen kurulumuzda da dediğim gibi yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır diye inşallah yeni yönetim kurulumuzda bundan sonraki 3 yılda verdiğimiz sözleri gerçekleştireceğiz’’ diye konuştu.
Başkan Hafize Akıncı’nın konuşmasından sonra Olağan Divan Kurulu Çanakkale Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu Asil Üyelerini ve Çanakkale Gazeteciler Cemiyeti Denetleme Kurulu Üyelerini açıkladı.Buna göre; Çanakkale Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu Asil Üyeler; Hafize Akıncı, Gökhan Özbertun, Utku Cüce, Burak Akay, Kerem İriç oldu.
Denetleme Kurulu Asil Üyeler; Esma Sabaz, Mert Öztürk, Mustafa Suiçmez oldu.
“ARAMIZDAN AYRILAN GAZETECİLER UNUTULMADI
Öte yandan, pandemi sürecinde  hayata veda eden Cemal Oral ve Ferit Kavas, Mehmet Çelen de unutulmadı, bir dakikalık saygı duruşunda bulunuldu.
 
Haber Merkezi