Lapseki belediyesine ait sahil sosyal tesislerinde yapılan kura çekiminde ilk kurayı Belediye Başkanı Eyüp Yılmaz, pazarcılar derneği başkanı Süleyman Kavas ile birlikte yaptılar.
Belediye başkanı Eyüp Yılmaz’ın kura çekimin ardından Belediye başkan Yardımcısı Aynur Bozkurt, AK Parti Belediye Meclis üyeleri  Mustafa Kafadar ve Beyti Doğan’ın yanı sıra  İYİ Parti belediye meclis üyesi Ceyhun Safa İnan’da katılarak kura çekimi yaptılar.
Belediye Başkanı Eyüp Yılmaz kura çekimi öncesinde yaptığı  konuşmada “ Uzun zamandan beri üzerinde çalıştığımız daha sonra da yapımına başladığımız Lapseki belediyesi kapalı Pazar yeri inşallah hep birlikte kapalı Pazar yerine kavuşmuş olacağız. Değerli pazarcı esnafımız saygı değer Lapsekililer. 18 Mart 2022 de açlışı yapılan 1915 Çanakkale köprüsü  ile birlikte Lapseki’nin kadri değişti. Biz istesek te istemesek te bu ilçe büyüyecek bu bir gerçek. Önsüzdeki süreç içerisinde ilçemizin ne kadar çabuk büyüdüğünü hep birlikte göreceksiniz. Belki bu gün bunlar yeter dediğimiz bir çok şeyin yetmeyeceğni bu kapalı Pazar yerinin bile  belirli bir zaman sonra küçük geldiğini hep birlikte göreceğiz.  Daha öncede söylediğim gibi yavaş yavaş sona geliyoruz. Kapalı Pazar yerinde toplamda 524 peron var buların 404 tanesi sebze  ve meyve, 112 tanesi giyim ve 7 adat te balıkçı peronu var bunun yanında sosyal alanlarımız da var. Biz en başından beri en güzeli, en iyisi olsun yani kısacası dört dörtlük olsun istedik”dedi.
 
Ercan Özçetin