Kavakköy Beldesinden başlayıp sonra Gelibolu oradan tüm Trakya'yı tarım, turizmle, kültür, tarih ve doğa ile canlandırıp cazibe merkezi haline getirme hedefindeki festival 18 Haziran’da kapılarını açıyor. Kavakköy’ün hemen girişinde bulunan 18 dönümlük lavanta tarlası, 17 Temmuz tarihine kadar 10.00- 19.00 saatleri arasında ziyaret edebilecek.
Çanakkale’nin Gelibolu ilçesine bağlı Kavakköy Beldesinde ‘Lavanta Festivali’ heyecanı yaşanıyor. 18 Haziran’da başlayacak festival bir ay sürecek.
RESMİ AÇILIŞ  18 HAZİRAN CUMARTESİ GÜNÜ
Resmi Açılış 18 Haziran 2022 Cumartesi saat 13.00’de gerçekleşecek olan festival kapsamında lavanta tarlasında kurulacak stantlardan; lavanta fidesi,  lavanta yağı, lavanta kolonyası, lavanta sabunu, limonata, çay, Türk kahvesi, buket lavanta demeti satın alınabilecek.
YÖRESEL ÜRÜNLER DE RENK KATACAK
Gelibolu Kadınlar Kooperatifi’nin yöresel ürünleriyle renk katacağı alanda, Kavakköy Ekolojik turizm Derneği standında köy kadınları yöresel lezzetleri teşhir ve satışı bulunacak.
Stantların birinde ise 57. Alay Komitesi bulunacak. Diğerlerinde ise Gelibolu Esnafı ürünlerini sergileyecek, sivil toplum kuruluşları yer alacak.
KAVAKKÖY’E NASIL GİDİLİR?
Gelibolu’ya 30, Keşan’a 40 kilometre uzaklıktaki tarlada, yerli üretim lavanta hasat makinaları tarlada sergilenecek. Keşan-Gelibolu karayolundan soldan çıkıp Şarköy sapağına giderken Kavakköy Beldesine varmadan 1 km önce sol tarafta yer alan festival alanı için yola yönlendirme levhaları yola konulacaktır.
OTOPARK SORUNU OLMAYACAK
 Lavanta tarlasının yanında otopark imkânı da sunulacak. Geçtiğimiz yıl da oldukça ilgi gören festivalde ziyaretçilerin çekildikleri birbirinden güzel fotoğraflar, sosyal medya hesaplarını süslemişti. 
Tuğba Kulasoy