Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası (ÇSO) Yönetim Kurulu ağırlıklı olarak, hububat, zahireci, gübre, yem, zirai ilaç, yaş meyve ve sebze ile tarım kooperatifleri sektör temsilcilerinden oluşan 2 No’lu Meslek Grubu Üyeleri ile sektörde yaşanan gelişmeler ve sorunları görüşmek üzere bir araya geldi.

ÇTSO Kongre Fuar Merkezi’nde gerçekleştirilen toplantıda; Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Semizoğlu, Başkan Yardımcısı Murat Aydoğdu, Meslek Komite Başkanı Bülent Bayat, Komite ve Meclis Üyesi Erkan Çetin, Genel Sekreter Sema Sandal ve komiteden sorumlu Oda personeli Ercan Ekim ile sektör temsilcileri hazır bulundu.
2 No’lu Meslek Grubu toplantısında konuşan Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Semizoğlu; “Gıda sektörü sadece ilimiz değil, ülkemiz için de öncelikli sektörler arasında yer alıyor. Zeytinyağı ve hububatta lisanslı depoculuk hepimizin önceliği olmalı. Bunun için sektör temsilcileri, borsa ve ziraat odalarımız başta olmak üzere ilgili tüm kurum ve kuruluşların katılımıyla lisanslı depoculuk başlığı altında ayrıca bir araya gelmeliyiz. İlimizin öne çıkan tarım ürünlerinin markalaşması için çalışmalar yapmalıyız. Coğrafi işarete sahip ürünlerimizi yurt içi ve yurt dışı pazarlarda nasıl daha iyi pazarlarız; bunun fizibilitelerini çıkarmalıyız. Dünyanın en güzel zeytinyağını üretip onu dökme olarak satmanın ne ilimize ne de ülkemize hiçbir faydası yok! Markalaşma, coğrafi İşaret almakla bitmiyor. Daha önemlisi, bu ürünümüzün aynı lezzet ve kalitede satılması için denetim mekanizmaları oluşturmalı ve daha sık kontroller yapabilmeliyiz. Tarımda çalışacak ara eleman sorununa da ortak çözümler üretmeliyiz. Bu alanı daha nitelikli hale getirmek üzere Mesleki Yeterlilik Kurumuna görüş iletebiliriz. Sektör temsilcileri olarak sizlerden aldığımız geri dönüş ve yönlendirmeler çok kıymetli. Katılım sağlayan tüm Meslek Grubu üyelerimize Yönetim Kurulum adına teşekkür ediyorum” dedi.
Haber Merkezi