Lapseki Belediyesi tarafından bu yıl 37.si düzenlen Geleneksel Kiraz Festivali bünyesinde kitap fuarı açıldı. Toplam 12 yazarın katıldığı kitap fuarı kiraz festivali boyunca açık kalacak ve her gün iki yazar okurlarıyla buluşacak.

Lapseki belediyesine ait sahil sosyal tesislerinde düzenlenen açılış programına Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Çardak Belediye Başkanı Metin Semerci, Umurbey Belediye Başkanı Dr. Erdal Doğan ve Kepez Belediye Başkanı Birol Arslan, Lapseki Belediye Başkan Yardımcısı İnşaat Mühendisi Necdet Çelik, Belediye Meclis Üyesi Mustafa Kafadar, Derya Doğan, Metin Yılmaz, CHP İlçe başkanı Yaşar Şaban Genç katıldılar.

Açılışta konuşan Lapseki Belediye başkanı Eyüp Yılmaz “37. Lapseki Belediyesi Kiraz festivali programlarına başladık. Farklı etkinliklerle bir hafta boyunca sürecek festivalimizin bu bölümünde gerçekten önemli bir iş yaptığımızı düşünerek 12 yazarın katıldığı bir kitap fuarı açılışını yaptık. Her gün iki yazarımızı okuyucularıyla buluşturacağız. Biz ilçede zaman zaman bu tür kitap fuarı etkinliklerini yapıyoruz. Fuara katılan tüm yazar arkadaşlara çok teşekkür ediyorum” dedi.
Haber Merkezi