Bu yıl 37’incisi gerçekleştirilen Geleneksel Kiraz Festivali’nde bir ilk yaşandı ve ‘Türk Mutfağı Yemek Yarışması’ düzenlendi Ana yemekte Mutancana ile Elif Burcu Başkurt kazanırken, tatlıda havuç dilim baklava ile Emine Tırış birinci oldu. Hamur işi kategorisinde de ekşi mayalı ekmek ile Fatma Süreyya Özdemir zirvedeki isim oldu.
Bu yıl 37’incisi gerçekleştirilen Geleneksel Kiraz Festivali’nde bir ilk yaşandı ve ‘Türk Mutfağı Yemek Yarışması’ düzenlendi. Belediye Sahil Sosyal Tesisleri 2’de gerçekleştirilen yemek yarışmasına 5 ana yemek, 4 tatlı, 4 hamur işi  kategorisinde olmak üzere 13 yarışmacı katıldı.  37.Kiraz Festivali kapsamında düzenlenen Türk Mutfağı Yemek Yarışması törenine; Lapseki Kaymakamı Dr. Fatih Çelikkaya, Belediye Başkanı Eyüp Yılmaz, Belediye Başkan Yardımcısı Necdet Çelik, Milli Eğitim Müdürü Aydın Şafak Kılıçaslan, Lapseki Halk Eğitim Merkezi Müdürü Zafer Çelik, Belediye Meclis Üyesi Mustafa Kafadar, Lapseki SODAM Müdürü Makbule Sargın ile çok sayıda Lapsekili katıldı.
JÜRİ ÜYELERİ LEZZETE DOYDU
3 jüri üyesinin hazır bulunduğu yarışmada, Yiyecek İçecek Hizmetleri Usta Öğreticisi Selin Uçtu, Aşçı Yardımcısı Semih Özden, Belediye Personeli Gıda Mühendisi Sinem Yılmaz, yemekleri değerlendirerek puanladılar. Düzenlenen yarışmada ana yemekte Mutancana ile Elif Burcu Başkurt kazanırken, tatlıda havuç dilim baklava ile Emine Tırış birinci oldu. Hamur işi kategorisinde de ekşi mayalı ekmek ile Fatma Süreyya Özdemir zirvedeki isim oldu.
Tuğba Kulasoy
Foto: Ercan Özçetin