OPET’in Türkiye genelindeki 1823, Çanakkale’deki 13’üncü istasyonu Yeni Truva Petrol, üstün performanslı ürünler ve fark yaratan hizmetler sunacak.  

Yeni Truva Petrol OPET Akaryakıt İstasyonu Lapseki Çardak’ta hizmet vermeye başladı. Gazi Yakup Bey Mahallesi 1. Ordu Caddesi üzerinde bulunan istasyonun açılışına Çanakkale Valisi İlhami Aktaş, Ak Parti Grup Başkan Vekili Bülent Turan,  İYİ Parti Sözcüsü ve Genel Başkan Yardımcısı Rıdvan Uz, Lapseki Kaymakamı Fatih Çelikkaya, Lapseki Belediye Başkanı Eyüp Yılmaz, Çardak Belediye Başkanı Mesut Semerci, OPET Yönetim Kurulu Kurucu Başkanı Fikret Öztürk,  OPET Yönetim Kurulu Kurucu Üyesi - TOBB Kadın Girişimciler Kurulu Üyesi Nurten Öztürk, OPET Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı İrfan Özdemir ve istasyon sahibi Truva Petrol Yönetim Kurulu Başkanı Turgay Kılıç’ın yanı sıra çok sayıda davetli katıldı.

Törende konuşan OPET Yönetim Kurulu Kurucu Başkanı Fikret Öztürk, OPET'in yeni istasyonlar ile bayi ağını yaygınlaştırırken, hizmet ve kalite anlayışından vazgeçmeden sektörün fark yaratan markası olduğunun söyledi.  Öztürk, “Bu yıl kuruluşumuzun 30, Koç Grubu ile ortaklığımızın 20. yıldönümü. 30 yıldır sektörümüzün en sevilen markası olarak hizmet vermekten gurur duyuyoruz. Yeni Truva İstasyonumuzun Çanakkale’ye ve ülkemize   hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.

İzmir yolu Dardanos Kavşağı, Ayvalık ve Eceabat'tan sonra 4’ücü OPET istasyonunu hizmete açan Truva Petrol Yönetim Kurulu Başkanı Turgay Kılıç ise şöyle konuştu: “Akaryakıt bayiliği, restoran işletmeciliği, otel işletmeciliği, kafe işletmeciliği ve otogar işletmecilikleriyle hizmetlerimizi sürdürmekteyiz. Şirket vizyonumuz olarak yaptığımız işlerde kendini yenileyen, müşteri memnuniyetine önem veren, güvenilir, disiplinli, çağdaş ve kalite odakla hizmet anlayışıyla hareket eden, öncü olmayı ilke edinen bir firmayız. 2007 yılında OPET ile ilk bayilik sözleşmemizi imzalayarak Çanakkale’de faaliyetlerimize başladık. OPET çatısı altında onur ve gururla istasyon faaliyetlerimize devam ediyoruz. OPET, Türkiye’nin yüzde yüz yerli firması aynı zamanda ülkemiz genelinde ve bölgemiz sınırlarında özellikle Çanakkale’de yapmış olduğu projeler ve çalışmalar ile gönülleri fethetmiş bir marka. OPET markalı diğer istasyonlarımız, OPET bayileri arasında bölge birincilikleri, yine Türkiye sıralamasında ilk 10 bayi arasında yerini alarak, OPET içerisinde önemli bir oyuncu olduğumuzu kanıtlamıştır. Bundan sonraki süreçte de bu çizgimizi artırarak devam ettireceğimizi, OPET’in en iyi bayilerinden biri olacağımızı ifade etmek istiyorum. Opet bayrağını en iyi şekilde taşıyarak, daha iyi hedeflere hep birlikte ulaşacağız” diye konuştu.

Tören istasyon sahibi Turgay Kılıç’a plaket takdiminin ardından açılış kurdelesinin kesimi ile sona erdi. 1 LPG ve 3 akaryakıt olmak üzere 4 adadan oluşan istasyon, OPET’in müşteri memnuniyeti odaklı “OPET’se Fark Eder” miyonu ile tüketicileri üstün performanslı ULTRA FORCE ve ECO FORCE ürünleriyle buluşturacak. 7 gün 24 saat açık olan yeni nesil market konsepti OPET Ultramarket’in yanı sıra pandemi döneminde daha da ön plana çıkan OPET’in Temiz Tuvalet Kampanyası kapsamındaki modern ve hijyenik tuvaletleri de istasyonda müşteri memnuniyeti odaklı yaklaşım kapsamında hizmet verecek.

KADIN GÜÇLERİ GÖREV BAŞINDA
Yeni Truva Petrol, OPET’in Kadın Gücü Projesi’ne de destek veriyor. 18 kişiden oluşan personel içinde 2 kadın akaryakıt satış yetkilisi, 2 market satış yetkilisi ve 1 temizlik görevlisi Kadın Gücü Projesi kapsamında görev yaparken bu sayının daha da artırılması hedefleniyor.

OPET; akaryakıt dağıtım sektöründe, perakende satışlar, ticari ve endüstriyel satışlar, depolama ve uluslararası ürün ticareti konularının yanı sıra iştirakleri ile madeni yağlar ve jet yakıtı alanlarında 30 yıldır faaliyet gösteriyor. 600 Sunpet, 1223 OPET olmak üzere Türkiye genelinde 1823 istasyonu bulunan marka, istasyonlarındaki yüksek kaliteli ürünler ve fark yaratan uygulamalarla en üstün hizmeti sunmaya odaklanıyor. İstasyonları, yolculuk sırasında her türlü ihtiyacın kolay, kaliteli ve sorunsuz bir şekilde giderilebileceği uğrak noktaları haline getiren OPET, son dönemde birer perakende noktasına dönüşen Ultramarket’leri ile de tüketicisine kendi ihtiyaçlarını bir arada bulabileceği çözümler sunuyor. OPET’in tüm istasyonları; ürün ve hizmet kalitesi, istasyon düzeni, güler yüzlü ve güvenilir bir ortam sunulması, tuvaletlerin temizliği ile yüksek standartlara sahip. OPET, aynı zamanda sektöründe teknolojiyi en iyi kullanan marka. Araçtan inmeden ödeme yapmayı sağlayan Mobil Ödeme ve müşteriler için kişiselleştirilmiş kampanyalar sunan Akıllı Kampanya Sistemi ile öne çıkan OPET; Temiz Tuvalet Kampanyası, Örnek Köy Projesi, Yeşil Yol Projesi, Tarihe Saygı Projesi, Trafik Dedektifleri, Kadın Gücü, İşimiz Temiz ve Doğaya Saygı gibi sosyal etkisi yüksek projeleri ile ülkemize değer katıyor. Uluslararası marka değerlendirme kuruluşu Brand Finance’ın,raporuna göre, OPET, Türkiye akaryakıt dağıtım sektörünün en değerli ve en güçlü markası. OPET; en beğenilen şirket, en itibarlı marka, Lovemark ve KalDer’in müşteri memnuniyeti ölçümlemeleri ile birlikte akaryakıt dağıtım sektöründe lider marka olarak konumlanıyor ve ‘OPET’se Fark Eder’ sloganıyla iddiasını koruyarak, yepyeni projeler, ürün ve hizmetlerle müşterisinin yanında olmaya devam ediyor.