Yapılan görüşmeler sonucunda Lapseki Belediyesi Personel Limited Şirketi ile Hizmet-İş Sendikası arasında Toplu İş Sözleşmesi imzalandı.
 
Belediye Başkanımız Eyüp Yılmaz yaptığı açıklamada Lapseki Belediyesi'nin bir aile olduğunu belirterek, Hizmet yolculuğumuzun ilk gününden itibaren insanı yaşat ki, devlet yaşasın anlayışımız gereği emeğin ve alın terinin büyük bir saygıyı hak ettiğini ve insanlık onurunun ehemmiyet gösterilmesi gereken bir konu olduğunu düşünüyoruz.
 
Ortak aklı her zaman önemseyerek sorunlarımızı hızlı bir şekilde çözmenin gayreti içerisindeyiz. Önemli olan dua alabilmek sorumluluklarımızın farkında olarak verilen işi en iyi şekilde yerine getirebilmektir.
Bugüne kadar imkanlarımız dahilin de maddi ve manevi olarak yanlarında olmaya çalıştığımız mesai arkadaşlarımız için imkanlarımızı değerlendirip işçi kardeşlerimizin yüzleri gülsün diyerek ücretlerine %42 oranında zam yapmış bulunmaktayız.  Siz kardeşlerimiz ile birlikte halkımıza güler yüzle iyi hizmet etmeye çalışıyoruz. Lapseki’miz için canla başla çalışan arkadaşlarımıza yapılan bu zamlar helal olsun. Vatandaşlarımızın refahı ve huzuru için gece gündüz hep beraber çalışıyoruz ve yaptığımız faaliyetlerle halkımıza faydalı olmayı amaçlıyoruz. Bu sözleşme hepimize hayırlı olsun." ifadelerini kullandı.
 
Hizmet –İş Sendikası Çanakkale Şube Başkanı Vedat Yılmaz yaptığı açıklamada;  Hizmet-İş Sendikası olarak ülkemizin milli ve manevi değerleriyle sendikacılık yapıyoruz. 5 yıldır HAK-İŞ in, iş kolumuzun ve ülkemizin en büyük, en güçlü ve en etkin sendikasıyız. Bu unvanların bize yüklediği sorumluluğun farkında olarak hakkaniyetle ve adaletle hareket ediyoruz. Bugün de imzaladığımız Toplu Sözleşmeyle Lapseki Belediyesi Personel Ltd. Şti de çalışan işçi arkadaşlarımızın yevmiyelerine %42 oranında artış yapılmıştır. Biz Hizmet-İş Sendikası olarak önce insan önce emek diyoruz. İnsanı ve emeği önceliyoruz. Bu Toplu İş Sözleşmesi ile Belediye Başkanımız Eyüp Yılmaz sayesinde Lapseki Belediyesi işçisi enflasyon karşısında ezdirilmemiştir.
Özellikle bu gün burada emek ve alın terimize sahip çıkarak bizlere bu sevinci yaşatan Belediye Başkanımız Eyüp Yılmaz’a şahsım, yönetimim, sendikam ve İşçi Arkadaşlarım adına teşekkür ediyorum.” dedi.
 
Ercan Özçetin