Genel Cerrahi uzmanı Op.Dr. Akın Serter, Anestezi Uzmanı Uz.Dr. Tolga Terzi ve Üroloji Uzmanı Op.Dr. Bahattin Kızılgök  başarılı bir operasyona imza attılar.
Operasyonla ilgili açıklamalarda bulunan Üroloji Uzmanı Op.Dr. Bahattin Kızılgök, "63 yaşında sağ yan ağrısı ve karın ağrısıyla polikliniğimize başvuran hastanın tetkiklerinde safra kesesinde çok sayıda taş ve sağ böbreğinde 9 cmlik kist tespit edildi. Hastamızın kronik hastalıklarından dolayı defalarca anestezi almasının uygun olmayacağı konusunda görüş birliğine varıldı. Bu nedenle Genel Cerrahi uzmanımız safra kesesi operasyonunu bitirdikten sonra ben de böbrek kisti operasyonumu gerçekleştirdim. Safra kesesi için kullanılan 5 mm lik giriş yerlerine ek bir giriş yöntemi kullanmadan ameliyatımızı bitirdik. Böylece hastamız tek ameliyatta iki probleminden de kurtulmuş oldu" diye konuştu. 
Genel Cerrahi uzmanı Op.Dr. Akın Serter ise, "Hastanemizde 4 yıldır laparoskopik kolesistektomi ameliyatını yapmaktayım. Ancak bu vakada eş zamanlı böbrek kisti cerrahisinin de yapılmasıyla bir ilk gerçekleşmiş oldu. Hastanemizde zorlu laparoskopik vakalar dahil olmak üzere yapılan ameliyat çeşitliliğinin artması hem hastalarımız hem de hastanemiz için memnun edici" dedi.
 
Haber Merkezi