Eğitime Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanı İsmail Kaşdemir, ÇOMÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hüseyin Erkul, Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkan Yardımcısı Zülküf Memiş,  AÇASAM Müdürü Dr. Öğretim Üyesi Barış Borlat ve Tarihi Alan Kılavuzları katıldı.
 
Açılış konuşması yapan Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hüseyin Erkul, Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanlığı bünyesinde görev yapmakta olan alan kılavuzlarının belgelerini yenilemek için yapılacak olan eğitim nedeniyle sizleri üniversitemizde misafir etmekten gurur duyuyoruz diyerek, üniversite AÇASAM bünyesinde hazırlıkları yapılan ve yaklaşık bir ay sürecek olan eğitimin katılımcılara hayırlı olmasını diledi.
Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanı İsmail Kaşdemir ise, “Malum olduğu üzere Gelibolu Yarımadası ve Çanakkale Muharebeleri Cumhuriyetin önsözü ülkemizin birleştirici unsurudur. Nitekim bu durum Cumhuriyetin 100. yılının yaklaştığı bir süreçte kendisini daha çok hissettirmiştir. Şüphesiz ki Çanakkale Zaferinin kutlanmaya başlandığı 1916 yılından beri bu heyecan artarak devam etmiştir. Bu bağlamda gerek bölgemizin gerekse  ülkemizin tanıtımı için göstermiş olduğunuz çaba takdire şayandır. Sözlerime son verirken eğitim sürecinin hazırlamasında her türlü çabayı gösteren Alan Başkanlığının değerli personeline, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesine ve AÇASAM’ın görevlilerine teşekkürü bir borç bilir siz değerli alan klavuzularına başarılı bir eğitim süreci geçirmenizi temenni ederim” dedi.

Haber Merkezi