Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi ÇABA Çok Amaçlı Erken Çocukluk Eğitimi Merkezi (ÇABAÇAM) ile Çanakkale Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü koordinatörlüğündeki Erasmus-Sport-2021-SSCP numaralı Masallarla Hareket Projesi (Exercise with Tales) Türkiye, Almanya ve İtalya ortaklığında gerçekleştirilecek.
 
Çanakkale Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, Herkes İçin Spor Federasyonu (HİS) ve ÇOMÜ adına ÇABAÇAM’ın ortaklaşa çalışacağı proje; 3-6 yaş arası çocuk grubuna anlatılacak masallardaki hayvan ve tabiat figürleri ile çocukların temel hareket eğitimini eğlenerek edinebilecekleri bir sistem kurmayı amaçlıyor.
 
Okul öncesi döneminde, temel hareket eğitimi ile sporu yaşam biçimi haline getirmeyi hedefleyen projede ÇABAÇAM'da öğrenim gören çocuklara 10 haftalık bir uygulama yapılarak motor gelişimleri incelenecek. Bu proje sayesinde çocuklar hem hayal dünyalarını besleyebilecek hem de daha çok spor yapma fırsatına sahip olacaklar.
 
Merkez Müdürü Prof. Dr. Ebru Aktan Acar ve Merkez Yönetim Kurulu Üyeleri Dr. Öğr. Üyesi Burcu Sarı Uğurlu ve Arş. Gör. Dr. Sezen Apaydın’ın yer aldığı proje 18 ay sürecek.
Haber Merkezi