Diyanet İşleri Başkanlığı’nın “Gençliğe Değer” projesi kapsamında, Çanakkale İl Müftülüğü tarafından öğrencilerin tatil dönemlerini hem öğrenerek hem de eğlenerek değerlendirebilmeleri sağlamak amacıyla, Yahya Çavuş Yatılı Kur’an Kursunda düzenlenen Gençliğe Değer Ara Dönem Gençlik Kampı Kapanış Programı gerçekleşti.
 
Gençliğe Değer Ara Dönem Gençlik Kampı Kapanış Programına Vali İlhami Aktaş, İl Müftü V. Mehmet Ali Bal, Gençlik ve Spor İl Müdürü Ömer Kalkan, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Murat Büyük, müftülük personeli, vaizler, gençlik koordinatörleri ve öğrenciler katıldı.
Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan kapanış programında İl Müftü V. Mehmet Ali Bal tarafından bir konuşma gerçekleştirildi. Yapılan konuşmanın ardından Vali İlhami Aktaş tarafından öğrencilere çeşitli hediyeler verildi. Vali İlhami Aktaş, öğrencilerle sohbet edip, öğrencilerin istek ve taleplerini dinleyerek derslerinde başarılar diledi. Program, öğrenciler adına Safa Takım ve Yusuf Koçak tarafından yapılan veda konuşmasının ardından sona erdi.

Haber Merkezi