Çanakkale'de kar yağışı etkili oldu. Karayolları ve İl Özel İdaresi ekipleri ulaşımın aksamaması için kar küreme ve tuzlama çalışmaları yaptı. Kent ve ilçe merkezlerinde ise belediye ekipleri tarafından cadde ve sokaklarda tuzlama ve yol açma çalışmaları gerçekleştirildi.
İl genelinde kar yağışı hayatı olumsuz yönde etkiledi. Kar yağışı nedeni ile il genelinde Pazartesi günü eğitime bir gün ara verildi. Valilikten yapılan açıklamada, "Alınan son meteorolojik verilerin değerlendirilmesine göre olumsuz hava koşullarının etkisini arttırması beklendiğinden, 06.02.2023 Pazartesi günü, İl genelinde, Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı tüm resmi ve özel eğitim kurumlarında, Müftülüğe bağlı Kur’an Kurslarında ve Aile ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğüne bağlı kreşlerde eğitim öğretime “1” gün süreyle ara verilmiştir. Ayrıca, aynı gün il genelinde, hamile personeller ile engelli personeller 1 gün idari izinli sayılacaklardır. Kamuoyuna saygı ile duyurulur" denildi.
 
Çanakkale merkez olmak üzere tüm ilçelerde kar yağışı hayatı olumsuz yönde etkiledi. Yüksek kesimlerdeki dağ köylerinde yolların kapanmaması için İl Özel İdaresi ekipleri tarafından yoğun çalışmalar yaparken, ana yollarda ise Karayolları ekipleri yoğun çaba sarf etti.  Çanakkale Belediyesi ve ilçe belediye ekipleri vatandaşların mağdur olmaması için cadde ve sokaklarda tuzlama ve yol açma çalışmaları yaptı. Sürücülere zincirsiz, kar lastiği olmadan  trafiğe çıkmaması yönünde uyarılar yapıldı. Yollarda kalan sürücülerin ise yardımına polis ve jandarma ekipleri koştu.

Tuğba Kulasoy