6 Şubat tarihinde Kahramanmaraş merkezli olarak gerçekleşen ve çok sayıda ilin etkilendiği depremlerin ardından depremzedelere yönelik dayanışma sürüyor. Çanakkale Belediyesi bu doğrultuda, afet bölgesinden kente gelen vatandaşlar ücretsiz olarak faydalanabileceği ve vatandaşların da katkılarıyla hazırlanan butik-market faaliyetlerini aralıksız olarak sürdürüyor. Altın Yıllar Yaşam Merkezindeki butik-markette gıda, giyim, hijyen malzemeleri, oyuncak, kırtasiye ürünleri gibi çeşitli ürünler bulunuyor.
Faaliyetlerin devam ettiği Altın Yıllar Yaşam Merkezinde 2 Mart 2023 Perşembe günü ise sürpriz bir konuk ağırlandı. Moğollar grubunun kurucularından ünlü müzisyen Cahit Berkay, Merkezi ziyaret etti. Berkay’ı, Belediye Başkan Vekili İrfan Mutluay, Çanakkale Belediyesi Sosyal Destek Hizmetleri Müdürü Canan Ergun ve Merkez çalışanları ile gönüllüler karşıladı.
Merkezi gezerek çalışmalara ilişkin bilgi alan sanatçı Cahit Berkay, “Daha önce yaşamadığımız bir felaket geldi başımıza. Ulus olarak ayağa kalktık, afetzedelere yardımcı olabilmek için bir koşuşturma başladı. Ben ilk defa geliyorum böyle bir merkeze. Hepinizi kutluyorum. Gerçekten insani duygularla bir refleks ortaya koyuyorsunuz. Ben çok saygı duyuyorum. Gerçekten iyi ki varsınız, hep birlikte huzur ve sağlık içinde yaşayabilirsek o zaman yaşamın bir anlamı oluyor” diye konuştu.
Ziyaretten büyük memnuniyet duyduğunu belirten Belediye Başkan Vekili İrfan Mutluay ise, “Ziyaretiniz ve desteğiniz için çok teşekkür ediyorum. Bu anlamlı ziyaretiniz burayı daha görünür kılacaktır. Halkımız dayanışma duygusunu ve refleksini gösterdi. Özellikle gençlerimizin bu konudaki istek ve duyarlılığı bizlere ayrı bir mutluluk verdi” dedi.
Haber Merkezi