Bu yıl Ramazan ayını mahzun ve acılı yüreklerle karşılıyoruz. Ülkemiz büyük afetlerle sarsıldı. On binlerce kardeşimizi kaybettik, şehirlerimiz enkaza döndü, vatandaşlarımız evsiz kaldı. Tarifi imkansız acılar yaşadık. Bu sebeple bu yılkı Ramazan ayı, özel bir önem ifade etmektedir.
Ramazan ayı yardımlaşma, paylaşma ve dayanışma ayıdır. Bu mübarek ay, dayanışma bilincimizi güçlendirmek ve kardeşlik duygularımızı pekiştirmek için bizlere sunulmuş bir fırsattır.
Bizlerde bu fırsattan istifade etmek için bugün Kahramanmaraş'tayız. Lapseki Belediyesi Personelimiz ile birlikte Depremzede kardeşlerimiz ile gönül sofralarında biraraya buluşmak için iftar hazırlıklarımıza başladık. Mobil aşevimizde 3.000 kişilik iftar yemeğimiz hazırlanıyor.

Gönül sofralarımızda buluşarak, depremzede kardeşlerimizin acılarına ortak olup, acılarını bir nebzede olsa hafifletmek istedik.
5 gün boyunca deprem bölgesinde iftar yemeği vermeye devam edeceğiz. Çalışmalarından dolayı Personelimize ve Desteklerinden dolayı Lapseki halkımıza teşekkür ediyorum”dedi.

Ercan Özçetin