AK Parti Çanakkale İl Başkanlığı tarafında Milletvekili Aday Tanıtım Programı gerçekleştirildi.
Toplantıda konuşan AK Parti Çanakkale İl Başkanı Naim Makas, "14 Mayıs seçimleriyle birlikte inşallah Türkiye'mizin yeni yüzyılını inşa edeceğimiz yeni bir döneme yeni bir sürece hep birlikte giriş yapacağız. Ülkemiz adına ortaya koyduğu yeni iddialar, yeni projeler, yeni yatırımlarla inşallah ülkemiz bir çağı yeniden başlatacak ve şahlanış dönemini hep beraber hep birlikte gönül birliği içerisinde yaşayacağız. İşte bu döneminin Türkiye'nin yeni yüzyılının Türkiye'nin yeni yüz yılındaki atılımların mimarı işte yine inanıyoruz ki bu kadrolar olacak. Dünden bugüne kadar bizlerin ülkemizin çeyrek asrına damgasını vuran bir siyasi partinin mensuplarıyız. Dünyanın en büyük en güçlü siyasi hareketinin diğer mensuplarıyız. Bunun için de gurur duyuyoruz, onur duyuyoruz. Her bir dönem yeni bir iddia demek. Her bir dönem yeni bir heyecan demek. Biz inanıyoruz ki önümüzdeki dönemde de inşallah hem Türkiye'miz, hem Çanakkalemiz hak ettiği yatırımlarla, hak ettiği hizmetlerle inşallah bir adım daha ileriye gayret gösterecek ve bir adım daha ileride inşallah yeni bir seviyeyle karşılaşacağız hep beraber. Tabii bizler liderimiz dünya lideri Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın mihvanlarının mihvandarlığında önemli işlere imza attık, Türkiye olarak. Sanayiden eğitimi, yüksek teknolojiden dış politikaya, tarımdan sosyal ve kültürel yaşama, savunma sanayiden mavi vatana kadar birçok kazanımlara imza attık. Türkiye'miz aslında yeni yüzyılına yeni girmiyor arkadaşlar. Türkiye'miz yeni yüz yılına bir önceki yüzyılın vermiş olduğu enerji ve kazanımlarla birlikte giriyor. Fakat maalesef ülkemizde bizler için değil sadece 81 milyon için, Türkiye için, Türkiye'den umudu olan mazlum coğrafyalar için. Bugün Türkiye'nin de bir kazanımı varsa herhangi bir konuda savunma sanayide biliyorsunuz. Birçok pazarımız var. Mavi Vatan dedik" dedi.
Ardından konuşan 4. sıra Milletvekili Adayı Halil Zahit Mert, "1965 doğumluyum. Küçükkuyu Adatepe Köyü'ndenim. Evli, iki çocuk babasıyım. Halen zeytin zeytinyağı işiyle uğraşmaktayım. Dört kuşaktır ailem Atatepe Köyü'nde zeytincilikle uğraşmaktadır. Şu anda dördüncü sıra adayı olarak sizlere hitap ediyorum. 2012 yılından bugüne Küçükkuyu Tariş Zeytin Zeytinyağ Kooperatifi Başkanıyım. Tarım Kredi Kooperatifleri, Balıkesir Birliği Bölge Birliği'nde denetim kurulu üyeliklerinde bulundum. Şu anda Çanakkale Ticaret Borsası halen meclis başkan vekiliyim" dedi.
 1976  Almanya doğumlu olduğunu ifade eden 3. sıra Milletvekili Adayı Nazım Hikmet Keskiner ise, "İlk, orta ve lise eğitimimi Biga'da tamamladım. İstanbul Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi'nden mezunum. 2005 yılından bu yana da partimizin çeşitli teşkilatlarında ve bir belediye başkan yardımcısı olarak görev yaptım. İnşallah biz de bu davadan sonuna kadar devam edeceğiz" diye konuştu.
Daha sonr söz alan 2. sıra Milletvekili Adayı Jülide İskenderoğlu, "Teşkilat mensubu arkadaşlarıma, Çanakkaleli hemşirelerime, kendimi anlatırken biraz ailemin karşısına çıkıp kendimi anlatıyor gibi hissediyorum. Çünkü yirmi 21 yıldır ben bu teşkilatın içinde Çanakkale'nin her sokağında Yenice'sinden Gökçeadası'na kadar istisnasız her sokağında siyaset yapmış kardeşinizim. 1974 doğumluyum. İlk orta lise öğrenimimi Balıkesir'de gerçekleştirdim. Çanakkale On Sekiz Mart Üniversitesi'nde inşaat bölümünde okudum. Çanakkale'de ben Çanakkaleliyim diyerek övünen bir erkek çocuğum var. Bu sokaklarda yıllarca esnaflık yaptım. Kafe işlettim. Bu süreçte birçok iş yaptık. Hiçbir belediye gözetmeden Bülent Turan vekilimleIklimle birlikte Bu partili, şu partili demeden, altyapısından Çanakkale Belediyesi'nin su sorununa kadar hepsinin çözümünde, hepimizin emeği var. Buradaki tüm kardeşlerimin emeği var aslında" şeklinde konuştu.
 Cumhuriyetin maalesef bu bir asırlık dönemde her türlü zorluğu yaşadığını ifade eden 1. sıra Milletvekili adayı Ayhan Gider ise şunları söyledi:
"Toplu iğne yapamayan bir halde teslim aldığı ülkeyi biz bugün İHA'larla, SİHA'larla, milli gemilerle, TOGG'larla ve sayamayacağım bir çok milli üretimle şahlandırabiliyorsak bu yüzyılın eseridir. Millet tarafından kurulan bir hareket var, AK Parti. Lideri Recep Tayyip Erdoğan. Türkiye'yi 20 yıl boyunca hep durmak yok, yola devam diyerek geliştirdiği, güçlendirdiği, zenginleştirdi ama sanılmasın ki bunu da gül bahçelerinde yaptı."
Aday tanıtım toplantısı fotoğraf çekimiyle sona erdi.
Tuğba Kulasoy