Çeşitli suçlardan çok sayıda sabıkası bulunan, Çanakkale’nin Lapseki ilçesinde oto hırsızlığına karışan ve çaldığı iki araçla da kaza yapan oto faresi polis ekiplerince yakalandı.
Lapseki İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, geçtiğimiz günlerde ilçede yaşanan oto hırsızlığı olay üzerine harekete geçti. Güvenlik kameralarını inceleyen polis, sıkı çalışmalarının sonucu aldı. Edinilen bilgiye göre; 4 Haziran sabahı saat 04:00 sıralarında çift kabin bir aracı çalan M.Z., bir kaç metre ileride kaza yaparak çaldığı aracı bırakıp kaçtı. Sonrasında ise başka bir otomobile girip, çalıştıramayınca bıraktı. Ardından Doblo marka bir araca girerek içinden para ve telefon çaldı. Sonrasında da çaldığı transit marka bir araçla, 3 araca çarpıp Lapseki’den Çanakkale istikametine kaçmaya başladı. Suluca mevkiinde de bariyerlere çarpan azılı hırsız, bu sefer de yaya olarak kaçtı.
Lapseki İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri oto hırsızlığı olaylarına ilişkin geniş çaplı araştırmalarına devam ederken, kamera ve çevre araştırmaları sırasında çarşı ve mahalle bekçilerinin kaçış güzergahlarındaki kontrollerinde M.Z. Umurbey beldesi yakınlarında yakalanarak göz altına alındı.
Çeşitli suçlardan çok sayıda sabıkası bulunan şahıs, emniyetteki işlemlerinin ardından çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak ceza evine gönderildi.
 
Ercan Özçetin