Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Op. Dr. Onur Yılmaz, Genel Cerrahi Uzmanı Dr. Uğur Kahan Öztürk ve Hemşire Nilgün Doğan’dan oluşan uzman ekip yara bakımının tedavisi ve takibi üzerine çalışacak.
Stoma ve Kronik Yara Bakım Polikliniği’nde; diyabetik ayak, atardamar ve toplardamar  tıkanıklığına bağlı ayak yaraları , yatak yaraları, ameliyat sonrası kapanmayan yaralar ve diğer kronik yaralar olmak üzere her hastaya özel tedavi planlanması ve düzenli takiplerle bakımı yapılacak.
Kronik yarası olan hastaların tanı ve tedavilerinin takibi açısından böyle bir polikliniğin varlığının önemine değinen Başhekim Op. Dr. Hasan Keser, “Çeşitli nedenlerle doku bütünlüğünün bozulması sonucunda belirli bir süre içinde iyileşmeyen ve genellikle tekrar eden kronik yara veya diyabetik ayak ile başvuran hastaların teşhis ve tedavi sürecini gerçekleştirmek, oluşabilecek komplikasyonları önlemek ve azaltmak amacıyla hastanemiz bünyesinde “Stoma ve KronikYara Bakım Polikliniğimiz”  hizmete girmiş bulunuyor. Sabah saatlerinde Yoğun Bakım Üniteleri ve Servis hastalarına hizmet verecek olan polikliniğimize ayaktan hastalarımız hafta içi hergün saat 13.30 ila 16.00 arasında hizmet alabilirler” diye konuştu.

Haber Merkezi