Kentin en önemli kültür sanat etkinliklerinden biri olan geleneksel Uluslararası Troia Festivali bu sene 60. kez vatandaşlarla buluşacak. Çanakkale Belediyesi tarafından düzenlenen festivalin bu seneki içeriği de dolu dolu hazırlandı.
Cumhuriyetimizin de 100. yılında 60. kez düzenlenecek olan Uluslararası Troia Festivali müzikten sergiye, tiyatrodan atölyelere, spor etkinliklerinden çocuk aktivitelerine kadar kentin pek noktasında ve çok sayıda etkinlikle 9-13 Ağustos 2023 tarihleri arasında gerçekleşecek. 10 Ağustos 2023 Perşembe günü Troia Antik Kentinde resmi açılışı gerçekleşecek olan festival kapsamındaki etkinlikler; Belediye Binası Meydanı, Özgürlük Parkı, Amfi Tiyatro, Çağlar Kaynak Basketbol Sahası, Halk Bahçesi, Barış Kordonu başta olmak üzere kentin çok sayıda noktasında düzenlenecek.
Bu sene de dolu dolu bir içerikle organize edilen festivalin birbirinden renkli etkinliklerine tüm kentlilerimiz davetlidir.
BAŞKAN GÖKHAN'DAN FESTİVALE DAVET
Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, belediyenin internet sitesitesinde bir mesaj yayımlayarak, vatandaşları davet etti.
Başkan Gökha, mesajında şu ifadelere yer verdi:
Değerli hemşerilerim, Çanakkale’nin yüzünü aydınlığa dönmüş güzel insanları;
Kentimizin dünyaya açılan kapılarından Uluslararası Troia Festivalinin bu yıl 60.sını düzenliyor olmanın haklı gururunu yaşıyoruz. Festivalimizi uzun yıllardır hep birlikte kutluyor olmak ise gururumuzu mutluluğa çeviriyor. Sanatın iyileştirici, festivaller aracılığıyla da yükselen, kaynaştıran güçlü sesine bir kez daha kulak vermek üzere hazırladığımız programımızın dili bu kez laik ve demokratik Türkiye Cumhuriyetimizin 100. gurur yılı olacaktır.  Cumhuriyetin bize armağanı modern ve çağdaş yaşamın ürünlerinden olan festivaller; kadın, erkek, genç, yaşlı hep birlikte aynı havayı soluyup, aynı heyecana ortak olup, insan olmanın gereği yaşamdan keyif alınan anların toplamıdır. Sizleri 9 – 13 Ağustos 2023 tarihleri arasında güzel kentimizin dört bir yanına Cumhuriyetimizin 100. yılını Troia Festivali’nin dili ile kutlamaya davet ediyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum."
Haber Merkezi