Temel atma töreninde konuşan Lapseki Belediye Başkanı Eyüp Yılmaz” Lapsekili vatandaşlarımızın isteklerine cevap veren bir yer. Lapsekililer bizi izlemeye devam etsinler yakında yeni yeni projelerle onlara müjdelerimiz var”dedi.
Temeli atılan ,Yeni Lapseki Belediyesi  600 m2 kapalı düğun salonu alanı, 1.530 m2 açık düğün salonu alanı, 1.000 m2 yeşil alan ve 1.180 m2 otopark ( 60 araç). Kapasiteli otopark.
Eyüp Yılmaz” Lapseki Her geçen gün değişiyor geçişmeye de devam ediyor elbette bunun yanında ihtiyaçlarda artıyor. Özellikle şunu söylemek istiyorum Lapseki’li vatandaşlarımıza verdiğimiz sözleri bir bir yerine getirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Bu gün yeni bir projeyle Lapsekililerin karşısındayız. Bu gün kazmayı vurduk inşallahen  kısa zamanda da bitirmeyi  hedefliyoruz. Lapseki’nin ihtiyacı olan hem kapalı, hem açık düğün salonunu Lâpsekililerin hizmetine sunmak istiyoruz. Bulunduğumuz alan toplamda 7500 metrekare alan hemen 1915 Çanakkale köprüsünün karşısında ve şunu söylemek istiyorum biz Lapseki  belediyesi olarak burayı satın aldık.   Bu satın aldığımız alana kapalı ve açık olmak üzere iki bölümden oluşuyor 700 metre kapalı alan olacak içerisinde yemekhanesi olacak, yaz günlerinde düğün yapılabilmesi için 600 metrekare alan var, ön tarafı deniz. Otoparkıyla, kapalı ve açık düğün salonuyla, sahiliyle, kafesiyle birlikte tam bir çok güzel bir tesis olacak burası. Bittiği zaman Lapsekililer görecek burası uzun yıllar Lapsekili vatandaşlarımızın isteklerine cevap veren bir yer. Lapsekililer bizi izlemeye devam etsinler yakında yeni yeni projelerle onlara müjdelerimiz var”dedi.