Bu değişiklik ile artık karavan, motokaravan, römork ve çadır gibi araç ve ekipmanların bu alanlara yerleştirilerek işgal etmek ve kamp ortamı oluşturmak yasaklandı.
Özellikle yaz mevsiminin gelmesiyle birlikte sahil ve açık hava alanları, vatandaşların dinlenme ve eğlence ihtiyaçlarını karşıladığı önemli mekanlar haline geliyor. Ancak plansız ve düzensiz kamp uygulamaları, bu alanlarda çevre kirliliğine yol açıyor ve halkın rahat kullanımını engelliyordu. Kepez Belediyesi, doğal güzelliklerin sürdürülebilirliğini sağlamak ve bu tür olumsuzlukların önüne geçmek amacıyla sahil şeridi ve kamu alanlarına yönelik yeni bir yönetmelik değişikliği yapma kararı aldı. Bu kararla, sahil, kumsal, yol kenarları, otoparklar ve kamuya ait alanlara karavan, motokaravan, römork ve çadır gibi araç ve ekipmanların yerleştirilerek işgal etmek ve kamp ortamı oluşturmak yasaklandı.
Kepez Belediyesi'nin bu yönetmelik değişikliği ile hem çevre korunması hem de halkın rahat kullanımı gözetilerek, sahil ve kamu alanlarının düzenli ve planlı bir şekilde kullanılması hedefleniyor.
Artan şikayetler üzerine Kepez Belediyesi önlem için yönetmelik değişikliği kararı aldı. İlgili maddenin değiştirilmesi için Ağustos ayı Kepez Belediyesi encümeni tarafından alınacak karar okundu. Yapılan açıklamada “Belediyemiz meclisinin 06.12.2017 ve 2017’ye 237  sayılı kararıyla yürürlüğe giren Kepez Belediyesi idari yaptırım yönetmeliğinin adının Kepez Belediyesi emir ve yasakları uygulama yönetmeliği olarak değiştirilmesi yine aynı yönetmeliğin birinci kasım, birinci bölüm, esenlik, huzur, düzen, nizam, intizam ile ilgili, vurulması gereken, belediye emir ve yasakları başlıklı, madde elli altıdan sonra gelmek üzere ilgili kurum ve belediyeden gerekli izinleri almadan, kamping olmayan yerlere, sahil şeridine, kumsala, yol kenarlarına, otoparklara ve kamuya ait alanlara karavan, motokaravan, römork ve çadır koyarak işgal etmek, kamp ortamı yaratmak yasaktır, Şeklinde madde eklenmesi” denildi.
Sahillerde karavan ve çadırlara kapatacak olan maddenin  yapılan oylama sonucunda meclis üyeleri tarafından madde oy birliği ile kabul edildi.
Tuğba Kulasoy