Lapseki'de, geniş bir alana inşa edilecek olan yeni düğün salonunun temel kazı çalışmaları başladı. Belediye Başkanı Eyüp Yılmaz ve Belediye Başkan Yardımcısı Aynur Bozkurt, projenin ilerleyişini yerinde inceleyerek çalışmaları değerlendirdi.
Toplam 7.500 metrekare alana sahip olan modern düğün salonu projesi, 600 metrekare kapalı alanıyla düğünler ve etkinlikler için ideal bir mekan sunacak. Kapasitesi 500 kişiye kadar olan salon, aynı zamanda 1.530 metrekare açık alanıyla da açık hava etkinliklerine uygun bir alan sunacak. Yeşil alanlar, dinlenme ve sosyal etkinlikler için ayrı bir atmosfer oluştururken, 1.180 metrekarelik otopark alanı bulunacak.
Lapseki Yeni Düğün Salonu'nun tamamlandığında, ilçeye modern bir etkinlik alanı kazandırılması ve çeşitli organizasyonlara ev sahipliği yapabilmesi planlanıyor. Temel kazı çalışmalarının başladığı bu aşamada, Lapseki'nin sosyal ve kültürel etkinliklere daha geniş ve modern bir mekanla katkı sağlaması bekleniyor.
Yapılan düğün salonu hakkında bilgi veren Belediye Başkanı Eyüp Yılmaz, "Lapseki Her geçen gün değişiyor geçişmeye de devam ediyor elbette bunun yanında ihtiyaçlarda artıyor. Özellikle şunu söylemek istiyorum Lapsekili vatandaşlarımıza verdiğimiz sözleri bir bir yerine getirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Bu gün yeni bir projeyle Lapsekililerin karşısındayız. Bu gün kazmayı vurduk inşallah en kısa zamanda da bitirmeyi hedefliyoruz. Lapseki’nin ihtiyacı olan hem kapalı, hem açık düğün salonunu Lapsekililerin hizmetine sunmak istiyoruz. Bulunduğumuz alan toplamda 7500 metrekare alan hemen 1915 Çanakkale köprüsünün karşısında ve şunu söylemek istiyorum biz Lapseki Belediyesi olarak burayı satın aldık. Bu satın aldığımız alana kapalı ve açık olmak üzere iki bölümden oluşuyor 700 metre kapalı alan olacak içerisinde yemekhanesi olacak, yaz günlerinde düğün yapılabilmesi için 600 metrekare alan var, ön tarafı deniz. Otoparkıyla, kapalı ve açık düğün salonuyla, sahiliyle, kafesiyle birlikte tam bir çok güzel bir tesis olacak burası. Bittiği zaman Lapsekililer görecek burası uzun yıllar Lapsekili vatandaşlarımızın isteklerine cevap veren bir yer. Lapsekililer bizi izlemeye devam etsinler yakında yeni yeni projelerle onlara müjdelerimiz var" dedi.
Tuğba Kulasoy