AK Parti Çanakkale Milletvekili Ayhan Gider, CHP'li Çanakkale Belediyesi'ni ve Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’ı eleştirdi. Gider, belediyenin 25 yıldır şehre katkı sunacak elle tutulur proje üretemediğini söyledi. Gider, Belediye Başkanı Ülgür Gökhan'ın geçtiğimiz gün "Cumhuriyet Meydanı Düzenleme Projesi" diye duyurduğu projeye yakından bakıldığında aslında ortada bir proje olmadığını basit bir düzenlemeden ibaret olduğunu söyledi. Gider, "Proje dediğiniz meydanın altında katlı otopark bulunur, proje dediğiniz meydanın yanında yöresinde ailelerin çocuklarıyla, gençlerin arkadaşlarıyla birlikte zaman geçirebilecekleri sosyal alanlar bulunur. Yıllardan beri “bugün yarın yapacağız” dedikleri düzenleme aslında yaklaşan yerel seçimler öncesi vatandaşın gözünü boyamak için atılmış bir aldatmacan ibarettir" dedi.
 
"DEPREM SONRASI ALDIĞINIZ KARARLARDAN KAÇINI UYGULADINIZ?"
 
Gider, deprem sonrası belediye meclisini olağanüstü toplantıya çağıran belediye başkanı Ülgür Gökhan'ın mecliste oy birliğiyle alınan kararların kaçını uyguladığını sordu. Gider, "Gördüğümüz kadarıyla o toplantı ve söyledikleri tamamen halkın gözünü boyamaktan, günü kurtarmaktan ibarettir! Sormak isterim, mesela o toplantıdan sonra “bu işi belediye olarak biz çözeriz” diyerek seçim vaadi verdiği sonrasında adeta kaderine terk ettiği Sosyal Konutlarla ilgili hangi adımı atmıştır?" diye konuştu.
 
"BELEDİYE, CUMA PAZARIYLA İLGİLİ VATANDAŞIN ÇAĞRISINA NEDEN KULAK VERMİYOR?"
 
Gider, Çanakkale halkının en çok kullandığı ve fiziki anlamda zamanın adeta elli yıl gerisinde kalmış Cuma pazarı yeriyle ilgili vatandaşların ve esnafın "bu işi çözün" çağrılarına neden kulak verilmediğini sordu. Gider, "Bir pazar yeri projesini hayata geçirmek o kadar da zor değil, bakın AK Partili Biga, Lapseki, Ezine belediyelerimiz son dönemde halkın ihtiyaçlarına cevap veren modern pazar yerlerini vatandaşlarımızın hizmetine sunmuştur. Nüfusu ve bütçesi bu ilçelerimizden on kat daha fazla olan Çanakkale Belediyesi bir pazar yerini dahi yapmayı neden becerememiştir!" dedi.
 
"MEYDAN DÜZENLEMESİ BİR ALDATMACAN İBARETTİR"
 
Gider, belediye başkanı Ülgür Gökhan'ın geçtiğimiz gün "Cumhuriyet Meydanı Düzenleme Projesi" diye duyurduğu projeye yakından bakıldığında aslında ortada bir proje olmadığını basit bir düzenlemeden ibaret olduğunu söyledi. Gider, "Proje dediğiniz meydanın altında katlı otopark bulunur, proje dediğiniz meydanın yanında yöresinde ailelerin çocuklarıyla, gençlerin arkadaşlarıyla birlikte zaman geçirebilecekleri sosyal alanlar bulunur. Yıllardan beri “bugün yarın yapacağız” dedikleri düzenleme aslında yaklaşan yerel seçimler öncesi vatandaşın gözünü boyamak için atılmış bir aldatmacan ibarettir" dedi.
 
"ÇANAKKALE’MİZİN DE DÜNYACA ÜNLÜ BİR MEYDANI NEDEN OLMASIN?"
 
Gider, şehirlerin meydanlarıyla anıldığını belirterek, “mesela Times Meydanı, New York, Amerika Birleşik Devletleri’nin adeta bir simgesidir, Kızıl Meydan, Moskova, Rusya’nın bir simgesidir. Her yıl yüzbinlerce turisti ağırlayan Çanakkale’mizin de dünyaca ünlü bir meydanı neden olmasın?” diye sordu.
 
"DAHA ÖNCE NASIL DESTEK OLDUYSAK ŞİMDİ DE DESTEK OLURUZ"
 
Meydan konusunda destek vermeye hazır olduklarını söyleyen Gider, “eğer gerçekten bir meydan düzenlemesi yapma niyetleri varsa partimizin yerel seçimlerde hazırladığı Cumhuriyet Meydanı projelilerine şöyle bir göz atsınlar ne demek istediğimizi daha iyi anlarlar. Bu konuda kendilerine daha önce 12 yılda bitiremedikleri belediye binasının yapımı için nasıl kredi desteği sağladıysak, şehrin katı atık ve su artıma tesisleriyle ilgili nasıl destek sağladıysak bu konuda da destek sağlayacağımızı taahhüt ediyoruz” dedi.
 
"ÜLGÜR GÖKHAN DEĞİŞMELİ AMA BU YETMEZ!"
 
Gider, “belediye yönetiminin gündeminde acil çözüm bekleyen ne yukarda saydığım sorunlar vardır ne de vatandaşın refahını önceleyen nitelikli işler vardır” dedi. Gider, "CHP ve Millet İttifakı için 14 Mayıs seçimleri çok büyük bir hezimetle sonuçlanmış kırılmalar yaşatmıştır. Bu kırılmanın yansıdığı illerden birisi de Çanakkale olmuştur. Parti içindeki koltuk kavgaları, değişim naraları Çanakkale'de Ülgür Gökhan için de atılmaktadır. Fakat yılların tecrübesi Çanakkale'nin sorunları CHP'li bu isim gitsin şu isim gelsinle çözülemeyecektir. O yüzden evet Ülgür Gökhan değişmeli ama bu yetmez Çanakkale belediyesinde bir zihniyet değişimi olmalı ve Çanakkale'miz AK Belediyecilikle tanışmalıdır" dedi.
 
Haber Merkezi