Naim Süleymanoğlu Spor Salonu’nda gerçekleştirilen yetenek sınavının ilk gününe, ÇOMÜ Rektörü Prof. Dr. R. Cüneyt Erenoğlu, Spor Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hürmüz Koç, akademik personel ve aday öğrencilerin aileleri katıldı.
ÇOMÜ Rektörü Prof. Dr. R. Cüneyt Erenoğlu, sınav öncesi aday öğrencilere yaptığı konuşmada şunları aktardı: “Bugün Spor Bilimleri Fakültemiz’in en önemli etkinliği olan özel yetenek sınavında bir aradayız. Fakültemiz, 2018 yılında kurulduğu günden bu yana 4 bölümüyle oldukça aktif ve kontenjan doluluğuna nerdeyse ulaşan bir fakültedir. Bu sınav, rakiplerinizden çok kendinizle olan bir sınav. Bugün burada önce kendinizi aşmanız gerekiyor. Nitelik anlamında saydamlığın ve objektifliğin olduğu bir sistemde yarışacaksınız. Dolayısıyla çok şanslısınız. Bu sınavı fiziksel yeteneğinizin yanı sıra mental becerilerinizi de ölçecek bir süreç olarak düşünün. Bu alandaki çabalarınızın sebebini, yarış ya da sınav olarak görmemeniz, aksine kendinize bir şeyler de katacak bir durum olarak görmenizi isterim. Sizleri bugün zorlu ama başarılı bir süreç bekliyor. ÇOMÜ ailesine katılmanızı temennisi ile hepinize başarılar diliyorum.“
Spor Bilimleri Fakültesi olarak öğrencileri heyecanla beklediğini söyleyen Dekan Prof. Dr. Hürmüz Koç öğrencilere yarışma boyunca ve sonraki süreçte başarı dileklerini sundu.
984 kişinin müracaat ettiği ve 2 gün boyunca sürecek yetenek sınavları sonucunda Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Bölümü, Antrenörlük Eğitimi Bölümü, Spor Yöneticiliği Bölümü ve Rekreasyon Bölümüne toplamda 170 öğrenci alınacak.

Haber Merkezi