Ağustos Ayı Meclis Toplantısı, 2023 Temmuz Ayı Meclis Kararı, Temmuz Ayı Mizanı, Hesapları İnceleme Komisyonu Kararı ve Temmuz Ayı Faaliyetleri, gündemiyle yapıldı.
Toplantı, Meclis Başkan Vekili Halil Zahit Mert’in açılış konuşmasıyla başladı. Zahit Mert açılış konuşmasında şunları kaydetti: “Değerli Meclis Üyeleri, çoğunluğumuz sağlanmıştır. Çanakkale Ticaret Borsası 2023 Ağustos Ayı olağan Meclis Toplantısı'na, hoş geldiniz. Hepinizi, şahsım ve meclis divanı adına saygıyla selamlıyor, Ağustos Ayı Meclis Toplantımızı açıyorum. Meclis Toplantımızın Borsamız ve kentimiz için verimli geçmesini diliyor, sizleri bir kez daha saygıyla
selamlıyorum." dedi.

İŞ DÜNYASI ÖNGÜRÜLEBİLİRLİK VE GELECEĞE DAİR YOL HARİTASI BEKLİYOR”
Meclis Toplantısında kent ve ülke ekonomisindeki güncel gelişmeleri değerlendiren Başkan Abdullah Deniz, “İş dünyası olarak öngörülebilirlik istiyor, geleceğe dair yol haritası bekliyoruz. Reel sektör firmalarımız finansmana erişimde büyük zorluklar yaşıyor. KOBİ'lerimize destek vermeli, uygun finansman imkanlarına ulaşmalarını sağlamalıyız.” diye konuştu.

“BAKANLARIMIZA SORUNLARIMIZI İLETME FIRSATI BULDUK”
Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Deniz  16 Ağustos 2023 tarihinde Ankara’da TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun ev sahipliğinde Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, ilgili bakanlar ile oda ve borsa başkanlarının katılımıyla yapılan TOBB Türkiye Ekonomi Şurası ile ilgili ve yapılacak çalışmalara ilişkin de  bilgiler verdi.
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Türkiye Ekonomi Şurası’nda 8 saatlik süren bir toplantı gerçekleştirdiklerinin altını çizen Başkan Abdullah Deniz, Biz de Borsa olarak komitelerimizden, sahadan gelen sorun ve çözüm önerilerini bu toplantıda direkt ilgili bakanlarımıza iletme fırsatı bulduk. Özellikle finansmana erişimde yaşanan sıkıntıları, vergi oranlarını, işletme sermayesine ihtiyacımız olduğunu, kredilere ulaşamadığımızı, maliyet enflasyonunu, ihracat ile ilgili problemlerimizi Sayın Bakanlarımıza ilettik. Bizi sabırla dinlediler. Sorunlarımızın ve çözüm önerilerimizin hepsinin farkındalar. Kendileri de aktardığımız konuların üzerinde canla, başla çalıştıklarını dile getirdiler. Ekonomide elbette bir takım zorluklar yaşıyoruz. Ama mücadeleden kesinlikle vazgeçmiyoruz. Biz, koşmaya, çalışmaya, üretmeye hazırız. Allah'ın izniyle tüm sıkıntıları aşacak, yola devam edeceğiz. Ülkemizi daha güçlü, daha zengin, daha müreffeh yapmak için üretmeyi, emek vermeyi sürdüreceğiz.” İfadelerini kullandı.

ÇTB MECLİSİNE TKDK İL KOORDİNATÖRÜ HASAN İSKENDER KATILDI
Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurulu İl Koordinatörü Hasan İskender ve TKDK Uzmanları ÇTB Meclisine konuk olarak katıldı. Koordinatör Hasan İskender IPARD II Programı kapsamında açıklanan 13. Teklif Çağrısına ilişkin olarak Meclis Üyelerine bir bilgilendirme sunumu gerçekleştirdi. Sunumda İskender, IPARD 2 programında yer alan sektörler, destek verilecek uygun harcama alanları ve proje başvuruları için önemli hususlara ilişkin detaylı bilgiler verdi.
ÇTB Meclis Başkanı Birol Çetin, Koordinatör İskender ve uzmanlara ÇTB Meclisine teşrifleri ve yeni teklif çağrısı bilgilendirmesi için teşekkürlerini iletti.
Konuşmaların ardından, gündem maddeleri görüşüldü ve oylandı. Oylamaların akabinde, Genel Sekreter Sevcan Elver tarafından Ağustos Ayı Faaliyetlerinin sunumunu gerçekleştirildi.

ZAFER BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN!
Meclis Başkanı Birol Çetin toplantının sonunda “30 Ağustos 1922’de Dumlupınar’da Mustafa Kemal Atatürk’ün başkumandanlığında zaferle sonuçlanan Büyük Taarruz’un 101. Yılını bir kez daha gururla anıyoruz. Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere tüm şehitlerimizi rahmet, minnet ve şükranla yad ediyoruz. Aziz Milletimizin ve siz Değerli Meclisimizin 30 Ağustos Zafer Bayramını kutlu olsun” dedi.

Haber Merkezi