Lapseki’de Muhtarlar derneğinde yapılan ilk toplantıya, Lapseki Kaymakamı  Emre Öztürk, Çanakkale On sekiz Mart Rektörü R. Cüneyt Erenoğlu, Lapseki Belediye Başkanı  Eyüp Yılmaz ve Lapseki Meslek Yüksekokulu Müdürü  Engin Gür’ ün öncülüğünde Lapseki’de  muhtarları ile bir araya gelindi.
Muhtarlar ve üniversite akademik personelinin katılımı gösterdiği toplantıda; üniversite -yerel yönetim iş birliğine dair yapılacak proje konuları ele alındı. Lapseki Muhtarlarından bölgelerindeki ihtiyaçlarına yönelik talepler doğrultusunda; kadın istihdamı, iyi tarım uygulamaları, katma değeri yüksek ürün üretimi, digital pazarlama ve turizm gibi konular irdelendi. Konu başlıklarına dair hazırlanacak AB projeleri, Erasmus + projeleri ve bu kapsamda yararlanılacak fonlara da değinildi.
Lapseki yerel yönetimi ile Çanakkale On sekiz Mart Üniversitesinin bir araya geldiği ilk toplantı niteliğini taşıyan bu iş birliğinin tüm ilçe halkına ve üniversiteye katkı sağlaması dilek ve temennileri ile toplantı sonlandırlırken; toplantıya ev sahipliği yapan Lapseki Muhtarlar Derneği Başkanı  Mehti Arıcı tarafından Rektör  Erenoğlu’ na katılımlarından dolayı plaket takdim edildi.
Toplantıya ayrıca il genel meclis üyesi Halil Özer ve ilçe özel idare müdürü Aydın Şafak Kılıçaslan katıldılar.
 
Ercan Özçetin