Lapseki Belediyesi tarafından Bu yıl 7.sini yapılan ‘Geleneksel 7. Toplu Sünnet Şöleni’ düzenlenen programla sona erdi.
Lapseki Belediyesine çocuklarını sünnet ettirmek için müracaat eden çocuklar Lapseki devlet hastanesinde sünnet ettirildikten sonra, Lapseki belediyesine ait sahil sosyal tesislerinde düzenlenen programda çocuklar doyasıya eğlendiler.
Sponsor firmalar ve belediye başkanı Eyüp Yılmaz, eşi Hacer hanım ile birlikte sünnet olan çocuklara hediyeler verdiler.
AK Parti Çanakkale Milletvekili Ayhan Gider, İçişleri bakan yardımcısı Bülent Turan’ın eşi Kevser Turan, MHP İlçe Başkanı Hüseyin Sevinç, AK Parti İlçe Başkanı Ahmet Evran ve vatandaşların katıldığı programda konuşan Lapseki Belediye Başkanı Eyüp Yılmaz”Lapseki belediyemizin bu sene 7.sini düzenlediğimiz sünnet programı göreve geldiğimizden bu yana pandemi dönemi hariç bu etkinliği her yıl yapıyoruz ve yapmaya devam edeceğiz. Çevremizde bize müracaat eden ailelerin çocuklarını sünnet ettiriyoruz. Ailelerin yapacakları her şeyi biz yapıyoruz, çocukların giydirilmesinden mevlit, eğlencesine kadar belediye olarak biz yapıyoruz çocuklarımızın hiçbir şeye özenci kalmaması için elimizden geldiğince çaba harcıyoruz. Bu süreçte bize destek olan sponsorlarımız var bunlara özellikle teşekkür ediyorum. Mutfağın arkasında olan arkadaşlarımız var. Bu yıl 14 ailenin 15 çocuğunu sünnet ettirdik bu yıl bu aşamada özellikle Lapseki devlet hastanesine çok teşekkür ediyorum”dedi.
 
Ercan Özçetin