Çanakkale Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası (Çanakkale SMMM Odası), muhasebe alanında çalışmak isteyen gençlere yönelik önemli bir fırsat sunuyor. Kentteki muhasebe bürolarının ve firmaların talep ve istihdam ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla "Muhasebe Yardımcı Elemanı Yetiştirme Kursu" düzenleniyor.
Çanakkale SMMM Odası tarafından organize edilen kurs, kariyer yapmak isteyen gençler için büyük bir fırsat sunuyor. Yaklaşık 20 kişilik kontenjanla düzenlenecek olan kurs, 18 Eylül'den 27 Ekim'e kadar devam edecek.
Bu kurs, muhasebe sektöründe uzmanlaşmak ve istihdam olanaklarını artırmak isteyen gençlere pratik beceriler kazandırmayı amaçlıyor. Katılımcılar, muhasebe alanındaki temel bilgi ve yetenekleri geliştirerek sektöre daha hazır hale gelecekler.
Kurs hakkında bilgi veren Çanakkale Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası Başkan Hakkı Alacaoğlu, "Çanakkale Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası olarak Çanakkale'de faaliyet gösteren muhasebe bürolarının ve firmaların, muhasebe alanında çalışan talebi ve istihdam ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla kariyer yapmak isteyen gençlere yönelik Muhasebe Yardımcı Elemanı Yetiştirme Kursu düzeneleceğini belirterek, "Bu eğitim programı ile muhasebe ile ilgili bölümlerden mezun olmuş, muhasebe alanında aktif olarak iş arayan gençlerin muhasebe yardımcı elemanı olarak çalışabilmeleri için gereken bilgi, beceri ve donanıma kavuşmaları sağlanarak istihdam edilebiliklerinin arttırılmasına katkı katkı sağlamak amaçlanmaktadır. Aynı zamanda, muhasebe yardımcı eleman arayışında olan Muhasebe Bürolarına ve firmalara muhasebe işlemlerini yapabilmeleri için gereken teorik ve pratik bilgilere sahip eğitim programını başarıyla tamamlamış adaylar arasında irtibat kurmaları sağlanacaktır. Odamız ve meslektaşlarımız süreci etkin bir şekilde yürüterek başarı ile tamamlayarak firmalara, bürolarımıza, resmi kurumlara daha hızlı ve doğru bilgi akışının sağlanmasında katkıda bulunacaktır" diye konuştu.
Kursun başvuru şartları ise şu şekilde belirtildi:
"18-35 yaşında olmak, herhangi bir yerde yarı ya da tam zamanlı çalışmıyor ve aktif olarak muhasebe elemanı pozisyonunda iş arıyor olmak. Meslek liselerinin, lisans ve ön lisans programlarının ilgili bölümlerinden mezun olmak. Herhangi bir eğitim kurumunda devam zorunluluğu bulunmuyor olmak (6 hafta boyunca, 5 gün, günde 4 saat eğitime katılım zorunludur). Belgelendirmeleri kaydıyla Muhasebe ve Finans alanlarında iş ve/veya staj tecrübesi olan adaylara öncelik verilecek."
Kursun son başvuru tarihi ise 13 Eylül Çarşamba olarak ifade edildi.

Tuğba Kulasoy