Millî Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğümüz, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği, TOBB Kadın Girişimciler Kurulu ve OPET Petrolcülük Anonim Şirketi iş birliğiyle hayata geçirilen "İşimiz Temiz Projesi" ile yiyecek-içecek, konaklama ve ulaşım sektörlerinde hizmet veren mikro işletme sahibi ve çalışanlarının temizlik ve hijyen programları aracılığıyla bilgi ve farkındalık düzeylerinin artırılması, böylece işletmelerin daha güvenli ve hijyenik olması amaçlanmıştır.  

Lapseki Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü bu proje kapsamında yiyecek-içecek, konaklama ve ulaşım sektörlerindeki 1067 çalışana hijyen kursu düzenleyerek Türkiye genelinde nüfusu 30.000'e kadar olan ilçeler arasında en çok eğitim veren kurum olarak Birincilik Derecesi kazandı. Lapseki Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Zafer Çelik ve Kurs Öğretmeni Murat Bektaş rehberliğinde kazanılan bu başarı münasebetiyle Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü ve OPET Petrolcülük Anonim Şirketi tarafından Lapseki Halk Eğitimi Merkezi ödüllendirildi. 

Müdürlüğümüz Müdür Yardımcıları Recai Keleş, Hasan Ergüven'in de bulunduğu ziyarette İl Millî Eğitim Müdürümüz Ferhat Yılmaz; kurumumuzun Türkiye Birincisi olmasına vesile olan proje ve çalışmalar hakkında kurum müdürü ve öğretmenimizden bilgi aldı.

 

Ziyaretten ve Kurumumuzun Türkiye Derecesi almasından duyduğu memnuniyeti dile getiren İl Millî Eğitim Müdürümüz Ferhat Yılmaz, Lapseki Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Zafer Çelik ve Kurs Öğretmeni Murat BEKTAŞ'ı tebrik ederek plaket takdiminde bulundu. Hatıra fotoğrafı çekiminin ardından ziyaret sona erdi.

 

Ercan Özçetin