Çanakkale İl Tarım ve Orman Müdürlüğü'nün 'Bitki Koruma Ürünleri Ambalaj Atıklarının Toplanarak Bertaraf Edilmesi' projesi, başarıyla devam ediyor. Proje kapsamında, Bayramiç, Ezine, Merkez, Eceabat, Biga ve Lapseki ilçelerinde 138 köy ve mahallede 302 konteyner yerleştirilerek, 28 bin 500 kilogram ambalaj atığının bertarafı gerçekleştirildi.

Çanakkale İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, çevre koruma ve sürdürülebilirlik alanında önemli bir adım atarak 'Bitki Koruma Ürünleri Ambalaj Atıklarının Toplanarak Bertaraf Edilmesi' projesini genişletiyor.

Projede, Bayramiç, Ezine, Merkez, Eceabat, Biga ve Lapseki ilçelerinde 138 köy ve mahallede toplam 302 konteyner yerleştirilerek, 28 bin 500 kilogram ambalaj atığı toplanarak bertaraf edildi. Bu adım, tarımsal faaliyetlerin sürdürülebilirliğini artırmayı ve çevre dostu uygulamaları teşvik etmeyi hedefliyor.

Proje ile tarımsal üretimde kullanılan bitki koruma ürünlerinin ambalaj atıklarının çevreye zarar vermesinin önüne geçilmesi amaçlanıyor. İlerleyen dönemlerde projenin daha da genişleyerek çevreye olan katkısının artması bekleniyor.

Tuğba Kulasoy