Çanakkale Belediyesi Yeşil Yerel Yönetim ve Kültür Merkezi Binası ile Yakın Çevresi Düzenlemesi İkmal Yapım İşi’ne yönelik 19 Ekim 2020 tarihinde gerçekleşen ihalenin kazananı olan Caniz İnşaat ve Taahhüt Limited Şirketi ile yapım sözleşmesi imzalandı.
 
İmza törenine, Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Caniz İnşaat ve Taahhüt Limited Şirketi Yetkilisi Ömer Yaşar Akçay, Caniz İnşaat Proje Müdürü İhsan Pamuk ile Belediye Başkan Yardımcıları Handan Özyayla Kenar ve Özleyiş Çetin katıldı. 19 Ekim 2020 tarihinde Çanakkale Belediyesi Destek Hizmetleri Müdürlüğü İhale Birimi tarafından e-ihale yönetimiyle düzenlenen, salgın hastalık riski nedeni ile pandemi kurallarına uyularak EKAP (Elektronik Kamu Alımları Platformu) üzerinden ve 7 isteklinin verdiği teklif ile gerçekleşen ihalenin kazananı olan Caniz İnşaat ve Taahhüt Limited Şirketi yetkilileriyle bir araya gelen Başkan Gökhan, sözleşmenin bedelinin 49 milyon 917 bin TL olduğunu ve işin süresinin 720 takvim günü olduğunu belirtti.
 
Başkan Gökhan, “Yeşil Binamız ile ilgili daha önceki ihale sürecimizde şanssızlık yaşadık. Elbette kimseyi suçlamak durumunda değiliz. Önceki müteahhidimiz ekonomik krizlere denk geldi, dolarda aşırı yükselme durumu ile karşı karşıya kaldık. Mal alım şartları değişti; vadeli alınabilen mallar çekle bile alınamaz duruma gelmişti. Hal böyle olunca, müteahhitler de zor durumda kalabiliyorlar. Bir önceki müteahhidimiz de iyi bir müteahhitti ancak şartlar böyle gelişti. Şimdi de binamızın tamamlanması ile ilgili yeni bir firma ile yolumuza devam edeceğiz. Hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.
 
Konuşmaların ardından Çanakkale Belediyesi Yeşil Yerel Yönetim ve Kültür Merkezi Binası ile Yakın Çevresi Düzenlemesi İkmal Yapım İşi’ne yönelik karşılıklı olarak sözleşme imzalandı.


Kaynak: Haber Merkezi