Lapseki Belediyesi Personel Limited Şirketi ile Hizmet-İş Sendikası arasında görüşülen Toplu İş Sözleşmesi görüşmeleri sonuca ulaştı.
 
Lapseki Belediyesi Personel Limited Şirketi ile Hizmet İş Sendikası arasında görüşülen toplu iş sözleşmesi görüşmelerinin sonuca ulaşmasının ardından imzalar atıldı. Lapseki Belediyesi Meclis Salonu’nda gerçekleşen imza törenine, Belediye Başkanı Eyüp Yılmaz, Belediye Başkan Yardımcısı Aynur Bozkurt, Hak-İş Konfederasyonu ve Hizmet-İş Sendikası Çanakkale İl Başkanı Vedat Yılmaz ile belediye çalışanları katılım sağladı.
 
Karara bağlanan Toplu İş Sözleşmesine göre, Lapseki Belediyesi Personel Limited Şirketinde çalışan 91 işçinin günlük yevmiyelerine ilk yıl, yüzde 15; ikinci yıl ise yüzde 30; sosyal hak ve ikramiyelere ise yüzde 100 oranında zam yapıldı. Yapılan son sözleşmenin ardından, Lapseki Belediyesi Personel Limited Şirketi’nde çalışan en düşük ücretli işçinin maaşının aylık 3 bin 500 TL olduğu aktarıldı.
 
Törende konuşan Başkan Yılmaz, Lapseki Belediyesi’nde çalışan tüm arkadaşlarımızla büyük bir aileyiz. Siz kardeşlerimizle birlikte Lapseki halkına güler yüz ve iyi hizmet etmeye çalışıyoruz. Lapseki’mizin güzelleşmesi için canla başla çalışan arkadaşlarımıza yapılan bu zamlar helal olsun. Her zaman dediğimiz gibi emeğin pazarlığı olmaz. Vatandaşlarımızın refahı ve huzuru için ihtiyaç duyulan hizmetleri sunmak için gece gündüz hep beraber çalışıyoruz ve yaptığımız hizmetlerle halkımıza faydalı olmayı amaçlıyoruz. Belediyecilik hizmetlerinde hakkaniyet ölçülerini gözetiyorsak çalışanlarımızın da emekleri karşılığında alacağı ücretler konusunda Sendikamız ile masaya oturduk. Hakkınız olan ne varsa hepsini sözleşmeye dâhil ettik. Siz varsanız biz varız, siz varsanız Lapseki Belediyesi var anlayışıyla bu sözleşmeyi imzalıyoruz. İmzaladığımız Toplu Sözleşmenin hepimize hayırlı olmasını temenni ediyorum” ifadelerini kullandı. 
 
Hak-İş Konfederasyonu ve Hizmet-İş Sendikası Çanakkale İl Başkanı Yılmaz ise, “Bu toprakların bize yüklediği büyük sorumluluğu yerine getirmeye kararlılık ve samimiyetle devam ediyoruz. Yapmış olduğumuz Toplu İş Sözleşmesi Eyüp Başkanımızın emekten ve emekçiden yana tavrının sonucudur” diyerek memnuniyetlerini dile getirdi.
 


Kaynak: Haber Merkezi