AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, Çanakkale Umurbey beldesi AK Parti yeni parti binasını ziyaret ederek gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.
 
Salgın kuralları dikkate alınarak gerçekleşen ziyarette konuşan Turan; “Teşkilat çalışmalarında bulunurken, hemşehrilerimize daha iyi hizmet sunacağımız parti binalarının olması elbette önemli. Ancak asıl önemli olan, bu binaların hemşehrilerimiz için çarelerin üretileceği, şehrimiz ve partimiz için önemli kararların alınacağı yapılar olması. Biliyoruz ki asıl önemli olan binalar inşa etmek değil, gönüller inşa etmektir.” dedi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı Netanyahu’ya benzeten İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’e sert tepki gösteren Turan şunları söyledi:
“Sayın Akşener’in Sayın Erdoğan için kullandığı çirkin dil, kendisi açısından felaket ve talihsizliktir. Filistin davasını dünyada en yüksek sesle savunan Sayın Erdoğan'a söylenen bu sözler, tarihe ihanettir. Mazlum coğrafyaların umudu Erdoğan için bu ifadeleri kullanmak, en hafif tabirle utanmazlıktır.
Sırf Erdoğan’ı devirebilmek için; girmedikleri şekil, inmedikleri seviye kalmadı. Akşener’in bu terbiye yoksunu dili; Filistin'i, Gazze'yi ve bu davaya gönül veren milyonları üzmüş; katliamcı İsrail'i ve Netanyahu'yu sevindirmiştir. Akşener, bu sözleri yüzlerce şehit veren Filistinli kardeşlerimizin yanında söylemeye cesaret edebilir mi? Bu neyin nefreti? Cumhurbaşkanımız Filistin’e yönelik saldırılardan dolayı İsrail’e yükleniyor; cevap Akşener'den geliyor. Sayın Akşener’i, Sayın Cumhurbaşkanımızdan, Filistinli kardeşlerimizden, Mescid-i Aksa ve Kudüs davası için çarpan milyonlarca gönülden derhal özür dilemeye davet ediyoruz.
Akşener, sadece Netanyahu’yu eleştirse, sahipleri kızar diye mi Netanyahu’nun yanına Erdoğan’ı koyuyor? Dostlarını kızdırmamak için mi bu dili kullanıyor? Ortağı CHP, terör örgütü PKK ile arasına mesafe koyamayan HDP'ye bakanlık dağıtırken ağzını açamayan Akşener Erdoğan’a karşı aslan kesiliyor. Unutmasınlar ki karşılarında milleti ve dünya mazlumları için yedi düvele meydan okuyan, darbeye karşı elif gibi dik duran bir lider var. Bu sahte milliyetçilikleri, ‘dostlarına’ şirin gözükme gayretlerini ibretle izliyoruz. Milletimiz de tarih de bunları kaydediyor.”
 
Ercan Özçetin