Çanakkale Katı Atık Birliği Encümen Toplantısı   gerçekleştirildi. Toplantıya, Lapseki Belediye Başkanı Eyüp Yılmaz , Çardak Belediye Başkanı Metin Semerci , Umurbey Belediye Başkanı Erdal Doğan da katıldı.
Çanakkale Katı Atık Birliği Encümen Toplantısı  Entegre Katı Atık Yönetim Tesislerinde gerçekleştirildi. Toplantının ardından Çanakkale Belediye Başkanı ve ÇAKAB Birlik Başkanı Ülgür Gökhan , Kepez Belediye Başkanı Birol Arslan , Lapseki Belediye Başkanı Eyüp Yılmaz , Çardak Belediye Başkanı Metin Semerci , Umurbey Belediye Başkanı Erdal Doğan , Suez Çanakkale Genel Müdürü Metin Suadiyeli , Çakab Birlik Müdürü Aysun Kavcar ve tüm teknik ekip yapılan yatırımları ve ayrıştırma tesislerini yerinde inceledi.
Kentsel katı atık için 45 ton, ambalaj atıkları için 15 ton  kapasite ile testler tamamlandıktan sonra %100 kapasite ile hizmete girecek olan Mekanik ve Biyolojik Ayrıştırma Tesisi alanında Belediye Başkanları incelemelerde bulundu. 212.000 nüfuslu ÇAKAB havzasına hizmet verecek olan Mekanik ve Biyolojik Ayrıştırma Tesisi ile ilgili Başkanlara yetkililer tarafından bilgiler verildi.
 
Haber Merkezi