Çanakkale Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Deniz, deprem bölgesindeki çalışmalar kapsamında Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu başkanlığında sivil toplum kuruluşları ve oda/borsa başkanları ile birlikte Diyarbakır, Şanlıurfa ve Kilis illerini ziyaret ederek, depremzedelere taziye ve geçmiş olsun dileklerinde bulundu.
Diyarbakır Valiliği, Kilis Valiliği, Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası, Kilis Ticaret ve Sanayi Odasını da ziyaret eden TOBB heyeti,  Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati’nin teşrifleri ile Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası’nda iş dünyası ile bir araya geldi.
Toplantıda Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat'taki depremler sonrası gerçekleştirilen çalışmalara ilişkin yapılan çalışmalar ve yaşanan sıkıntılar değerlendirildi.
Abdullah Deniz, depremde hayatını kaybeden vatandaşlara Allah'tan rahmet, ailelerine başsağlığı dileyerek başladığı konuşmasında, "Üzüntümüz çok büyük. Hepimizin başı sağ olsun" dedi.
Deniz açıklamasında;  Bu büyük acının üstesinden ancak birlik içinde, dayanışma ile geleceğiz. Birliğimiz çatısı altında yer alan tüm oda-borsalarımızla imkânlarımızı bölge için seferber ediyor, deprem bölgesinde yer alan vatandaşlarımızın acısını yürekten paylaşıyoruz.” dedi.
Büyük bir felaket yaşandığını belirten Abdullah Deniz, Allah böyle bir acıyı bu millete bir daha yaşatmasın" ifadelerine yer verdi.
Başkan Deniz ayrıca, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından iş dünyası ve hayırsever vatandaşların katılımıyla başlatılan deprem bölgesine kalıcı konut seferberliğine başta Borsa üyeleri olmak üzere tüm iş dünyasını destek olmaya davet ederek, “Gün birlik olma günü.” ifadelerini kullandı.
Haber Merkezi