Tokat Onbeşli Torunları Derneği Başkanı Saffet Gümüş, Torundan Dedeye Vefa Yürüyüşünün bu yıl 5'incisine, 4 Mart tarihinde İstanbul Bağcılar’dan başladı.
Gümüş, Edirne, Tekirdağ, Keşan, Gelibolu üzerinden yürüyeyerek,  Çanakkale'ye geldi. Saffet Gümüş'ü Tokat 15'liler Derneği Yönetim Kurulu üyeleri, Türk bayraklarıyla Truva atı önünde karşıladı. 
Bağcılar Belediye Başkanı Abdullah Özdemir’den aldığı bayrağı şehitler diyarı Çanakkale’ye 10 gün yürüyerek, 81 saat, 508 bin adım, 440 kilometre yol yürüdüklerini belirten Tokat 15'liler Derneği Başkanı Saffet Gümüş, "Başkanımızdan aldığımız bu bayrağı nasip olursa, Türkiye’nin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a, Sayın Devlet Bahçeli’ye ve Mustafa Destici’ye hediye edeceğim. Bugün ben Anadolu’yum, Ardahan’ım, Kars’ım, Adana’yım, Urfa’yım, Maraş’ım, Gaziantep’im, Hatay’ım, yaslıyım. Bundan 108 yıl önce yine aynı şekilde Türkiye’nin dört bir yanından Çanakkale’ye geldiler. Burada bayrağımızın var olması için savaştılar. Bu bayrağı, vatanı teslim eden tüm şehitlerimizden Allah razı olsun. Bu topraklar, bayraklar çok zor şartlar altında kazanıldı ve bize teslim edildi. Biz de gelecek nesillere bu bayrağı güzel bir şekilde bir farkındalık yürüyüşü yaptık” ifadelerini kullandı.
 
Tuğba Kulasoy