Çanakkale'de, Sosyal, kültürel, fiziksel, bilişsel ve psikolojik aktivitelerin gerçekleştirildiği alanların bulunduğu ve uzman personeller eşliğinde aktivitelerin yapıldığı Altın Yıllar Yaşam Merkezi’nde katılımcılar tarafından yapılan yıl boyunca yapılan çalışmaların bulunduğu sergi ile Demli Sesler Korosu Yaza Merhaba Konseri büyük beğeni topladı.
Kıdemli kentliler, Altın Yıllar Yaşam Merkezi’nde resim ve el sanatları atölyesinde el becerilerini geliştirme, yeteneklerini keşfetme imkanı yakalaıyor. Altın Yıllar Yaşam Merkezi katılımcıları tarafından yıl boyunca yapılan çalışmaların sergilendiği Yıl Sonu Karma Sergisi ve Demli Sesler Korosu Yaza Merhaba Konseri gerçekleştirildi. Etkinliğe Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, eşi Hale Gökhan, Belediye Başkan Yardımcısı Rebiye Turan Ünüvar, Belediye Meclis Üyeleri merkez personelleri ve katılımcılar ve aileleri katıldı.
 
Etkinlikte konuşan Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Altın Yıllar Yaşam Merkezinin Şubat ayında meydana gelen Kahramanmaraş merkezli depremin ardından deprem yaralarının sarılabilmesi amacı ile kullanıldığını söyledi. Altın Yıllar Yaşam Merkezi'nin, 65 yaş üstü kentlilerin sosyalleştiği ve becerilerini hayata geçirdiği bir merkez olduğunu ifade eden Başkan Gökhan, "Ama merkezimiz bu sene depremzede vatandaşlarımıza hizmet verdi. Yine de merkez katılımcılarımızın burada yapmış olduğu eserlerin yer aldığı sergiyi birazdan açacağız. Bu merkez deprem sonrası kentimize gelen depremzedelere hizmet etmek amacıyla kullanıldı. Sadece buraya gelen depremzedeleri değil, deprem bölgesine gönderilecek olan malzemelerin de burada kabulü noktasında çalışmalar yapıldı. Kolay değil, halen daha yaralar sarılmaya çalışılıyor. Kış gününde yağmurlar, şimdi de sıcaklar basıyor. İnsanlar çadırda yaşam sürdürmeye çalışıyor. Evlerini, işlerini kaybetmişler. Eşlerini, çocuklarını kaybetmişler. Bir dram var, bu dram öyle kolay geçiştirilemez” dedi.
 
Depremden etkilenen vatandaşların yaralarını bir nebze de olsa sarabilmek amacı ile tüm kentin birlikte çalıştığını ifade eden Başkan Gökhan, “Gönüllülerimiz, belediye çalışanlarımız ve gençlerimiz ile birlikte el birliğiyle burada büyük bir çaba gösterdik. Kamyon kamyon malzemeyi oraya ulaştırma çabasında bulunduk ve bunu da sağladık. Aynı zamanda Çanakkale'ye gelen depremzedeler vardı. Biz de belediyemizin otelini ve belediyeye ait evlerimizi açtık. Aynı zamanda yurtta kalanların ihtiyaçları vardı. Onlara bir market açtık. Kentlilerimizin bağışlarıyla battaniyesinden, hırkasından, gıdasına kadar burayı büyük bir market haline getirdik. İnsanlar burada teker teker ihtiyaçlarını giderdiler. Kent içi ulaşımlarını sağlayabilmeleri için ücretsiz otobüs kartı verdik ve halen devam ediyor. Haziran sonuna kadar da devam edecek. Olabildiğince paylaşarak, hem belediye imkanlarıyla hem de bağışçıların yarattığı imkanlarla en azından acılarını paylaşmak noktasında depremzedelerimizle beraber olduk. Acıları dindirmek kolay olmuyor. İki buçuk ay boyunca buraya gelen gönüllüler oldu, her gün buraya geldiler ve yaraların sarılabilmesi için canla başla çalıştılar. Sonuç olarak 7 Şubat'tan 20 Nisan'a kadar bir çalışma süreci oldu ve bu süreç içerisinde olabildiğince depremzedelerimize hizmet etme fırsatı yaratıldı, tekrar katkı sağlayan herkese ve tüm kentlilerime teşekkür ediyorum, tekrar depremzedelerimize geçmiş olsun diyorum, başsağlığı diliyorum” diye konuştu.
Konuşmanın ardından Altın Yıllar Yaşam Merkezi katılımcılarının yaptığı Atatürk portresi Başkan Gökhan'a hediye edildi. Daha sonra merkezin katılımcıları tarafından yapılan çalışmalarının yer aldığı serginin açılışı gerçekleştirildi. Katılımcılar ile birlikte kurdeleyi çözen Başkan Gökhan, karma sergiyi ilgi ile gezdi.
Etkinlik, merkez katılımcılarının oluşturduğu Demli Sesler Korosu'nun Yaza Merhaba konseri düzenlendi. Koro Şefi Ömer Aydın'ın yönetiminde halk müziği ve sanat müziğinin sevilen şarkılarını seslendirdi. Konser dinleyenler tarafından büyük beğeni kazandı.
Konserin sonunda Başkan Gökhan, koro üyeleri ve Şef Aydın'a teşekkür ederek, çiçek takdim etti.
Tuğba Kulasoy