Çanakkale 10 ziraat odası, yangının olumsuz etkilediği çiftçilerin ve vatandaşların yaşam koşullarını düzeltmek amacıyla 15 Eylül tarihine kadar devam edecek bir yardım kampanyası düzenliyor.
Yangının neden olduğu zorlu koşulların üstesinden gelmek ve mağdurlara yardım eli uzatmak amacıyla başlatılan bu kampanya ile bölge halkının desteğiyle birlikte yaraların bir nebzede olsa sarılması hedefleniyor.
“Yaralarımızı birlikte saralım” başlığıyla paylaşılan yazıda şu ifadeler kullanıldı: "22 Ağustos Salı günü Çanakkale'nin Damyeri mevkiinde çıkan ve korkunç bir hızla yayılarak 4 bin hektarı geçen ormanlık alanın zarar gördüğü yangın felaketi sonucunda bir çok köyümüzde konutlar başta olmak üzere ahır, ağıl ve yem depoları yanarak kullanılmaz hale gelmiş, büyükbaş ve küçükbaş hayvanlar telef olduğu gibi ekili alanlarda bulunan yem bitkisi ve samanlar da yanarak yok olmuştur. Bu felaket sonucunda hayatları olumsuz etkilenen çiftçilerimizin yaşam şartlarını iyileştirilmesine katkı sağlamak amacıyla Çanakkale Ziraat Odaları İl Koordinasyon Kurulu çatısı altında yer alan 10 Ziraat Odası bir araya gelerek 28 Ağustos Pazartesi gününden itibaren başlayıp 15 Eylül' e kadar sürecek bir yardım kampanyası başlatmıştır. Kampanyaya katılarak yardım yapmak isteyen üyelerimiz ve vatandaşlarımız Biga Ziraat Odamıza gelerek ayni(Kaba Yem, kesif yem) ve nakdi yardımları makbuz ya da tutanak karşılığında teslim edebilirler. Ayrıntılı bilgiyi odamız Genel Sekreteri Arif Ödül(05327793496) den temin edebilirler.”

Haber Merkezi