Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile Çanakkale Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu tarafından düzenlenen Amatör Spor Haftası etkinlikleri kapsamında, Golf Çay Bahçesi'nde coşkulu bir yürüyüş düzenlendi. Amatör sporun önemini vurgulamak ve gençleri sporla buluşturmak amacıyla düzenlenen yürüyüşe; Çanakkale Vali İlhami Aktaş, Çanakkale Belediye Başkanı Vekili Mesut Dinç, İl Emniyet Müdürü Selim Arıcı, İl Jandarma Komutanı J. Kd. Albay Sadi Akman, Sahil Güvenlik Batı Marmara Grup Komutanı SG. Yb. Ercan Oran, Gençlik ve Spor İl Müdürü Ömer Kalkan, İl Sağlık Müdürü Op. Dr. Gökhan Baştürk, İl Kültür ve Turizm Müdürü Murat Yılmaz, İl Müftüsü Mustafa BİLGİÇ, kurum müdürleri, Çanakkale Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Genel Başkanı Firuz Erdil, Şehit Aileleri dernekleri, Gazi Dernekleri, şehit aileleri, gaziler, siyasi parti temsilcileri, amatör spor kulüplerin temsilcileri, antrenörler, sporcular ve vatandaşlar katıldı.  Yürüyüşün son durağı, Çağlar Kaynak Basketbol sahası oldu.
Sporcularla bir araya gelerek sohbet eden Vali İlhami AKTAŞ, “Amatör spor branşlarının geleceğin sporcularının yetişmesine büyük katkısı olduğunu belirterek, bu hafta dolayısıyla tüm amatör sporla uğraşan sporcularımızı tebrik ediyor, başarılarının daim olmasını temenni ediyorum." dedi.
Burada gerçekleştirilen sporcuların karate, güreş, jimnastik, jumbo ve hiphop gibi farklı spor dallarındaki gösterileriyle renklendi. Amatör Spor Haftası etkinlikleri, sporun gençler arasında yaygınlaştırılması ve sporcu yeteneklerinin desteklenmesi amacıyla büyük bir coşkuyla kutlandı.

Haber Merkezi