İl Özel İdaresi toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantıya; Boğaz ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Mustafa Biçen, Cumhuriyet Başsavcısı Altuğ Kürşat Şahin, Çanakkale Belediye Başkan Yardımcısı İrfan Mutluay, İl Emniyet Müdürü Selim Arıcı, İl Jandarma Komutanı J. Kd. Albay Sadi Akman, Sahil Güvenlik Batı Marmara Grup Komutanı SG. Yb. Ercan Oran,  İl Sağlık Müdürü Op. Dr. Gökhan Baştürk, İl müdürleri, STK temsilcileri ve ilgili kurum temsilcileri katıldı.

Toplantıda; Çanakkale Belediyesi Sosyal Destek Hizmetleri- Sosyal işler birim sorumlusu Gülay Aktaşçı tarafından Bağımlılıkla mücadele kapsamında Çanakkale Belediyesinin koruyucu, önleyici ve eğitim faaliyetleri hakkında; Lapseki Kaymakamı Emre Öztürk tarafından Lapseki İlçesinde Bağımlılıkla Mücadele kapsamında yapılan çalışmalar ve faaliyetler hakkında, Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Uzm. Dr. Aslı Okan tarafından, İl Sağlık Müdürlüğü tarafından Bağımlılıkla Mücadele kapsamında yapılan çalışmalar ve faaliyetler hakkında katılımcılara bilgilendirme sunumu gerçekleştirildi.

Bağımlılık yapan maddeler ile mücadele konusuna büyük bir hassasiyet ve titizlikle yaklaşılması gerektiğini ifade eden Vali İlhami Aktaş , bağımlılık yapan maddeler ile mücadele ederek geleceğin teminatı olan çocukları, gençleri ve tüm toplumu bağımlılıktan korumak için vatandaşları, sivil toplum kuruluşları, kamu kurum ve kuruluşları ile iş birliği ve uyum içinde faaliyetlerin devam edeceğini belirtti.

Bağımlılıkla Mücadele İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı; bir önceki toplantıda alınan kararların görüşülmesinin ardından gündem önerisi ve bir sonraki toplantıda sunum yapacak kurumların belirlenmesi ile son buldu.

Haber Merkezi