İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü bahçesinde gerçekleştirilen etkinliğe; Vali İlhami Aktaş ve eşi Songül Aktaş , Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. R. Cüneyt Erenoğlu, Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanı İsmail Kaşdemir, Çanakkale Baro Başkanı Av. Hande Keskin, Orman Bölge Müdürü Enver Demirci, Sahil Güvenlik Batı Marmara Grup Komutanı SG. Yb. Ercan Oran, İl Kültür ve Turizm Müdürü Murat Yılmaz, protokol üyeleri, seramik ustası Yaşayan İnsan Hazinesi İsmail Bütün, çocuklar ve aileleri katıldı.

“Dededen Toruna Kilden Çamura Çanakkale Seramiği” etkinliği kapsamında seramik ustası Yaşayan İnsan Hazinesi İsmail Bütün ile bir araya gelen Vali İlhami Aktaş, etkinlik ve yaptığı çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Vali İlhami Aktaş, seramik ustası Yaşayan İnsan Hazinesi İsmail Bütün'e çalışmalarından dolayı teşekkür edip, plaket verdi. Ardından çocuklarla bir araya gelerek yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi alan Vali İlhami Aktaş, çocukların 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutladı.

Haber Merkezi