Bu yıl Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi'ne kayıt yaptıran ve KYK Yurdu'nda konaklayan öğrenciler için düzenlenen tanıtım gezileri, gençlere Biga ilçesini keşfetme fırsatı tanıdı. Geziler, öğrencilere Çanakkale'nin tarihi zenginlikleri, doğal güzellikleri, sanayisi, tarımı ve diğer çeşitli özellikleriyle ön plana çıkan Biga'yı daha yakından tanıma imkanı sağladı.

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi'ni tercih eden ve KYK Yurdu'nda konaklayan öğrencilerin, Çanakkale'yi daha yakından tanıma hedefiyle düzenlenen geziler, Biga Yurt Müdürlüğü tarafından organize edildi. Uyum programı çerçevesinde gerçekleştirilen "Gelin Tanış Olalım" etkinliği kapsamında öğrenciler, Biga ilçesini keşfetme şansına eriştiler. Gezi kapsamında tarihi ve turistik yerlerin yanı sıra Biga Merkezi de ziyaret edilerek, öğrencilere ilçenin kültürel ve sosyal yapısı hakkında bilgi verildi.

Uyum programının bir parçası olan bu gezide öğrenciler, Nilüfer Gölü, Parion Antik Kenti, Biga Seyir Terası gibi önemli noktaları ziyaret ederek hem görsel bir şölen yaşadılar hem de ilçeyi daha yakından keşfetme fırsatı buldular.

Tuğba Kulasoy