Nedime Hanım Konağı Yerleşkesi'nde etkinliğe Vali İlhami Aktaş, ÇOMÜ Rektörü Prof. Dr. R. Cüneyt Erenoğlu,  Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanı İsmail Kaşdemir, akademisyenler, öğrenci ve aileleri katıldı.

Güzel Sanatlar Fakültesi öğrencileriyle karşılıklı sohbet eden protokol üyeleri , ÇOMÜ'nün Çanakkale için önemine değinerek, Türkiye'nin dört bir yanından eğitim almaya gelen öğrencilerin ÇOMÜ'yü özellikle tercih ettiklerini ve bundan dolayı gururlu ve mutlu olduklarını ifade ettiler.

Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, ÇOMÜ'nün Çanakkale için çok önemli değerlerden biri olduğunu belirtti ve Çanakkale Belediyesi olarak her zaman işbirliği ve desteğe hazır olduklarını ifade etti. Çanakkale'nin sanat alanında gelişmesi ve gerekli imkanların yaratılması adına sürekli istişarelerde bulunduklarını belirten Gökhan, Belediye Kültür Merkezi'nin bu anlamda sanat dünyası ve öğrenciler adına büyük bir kazanç olduğunu da sözlerine ekledi. Güzel Sanatlar Fakültesi akademisyenleri de başta Kültür Merkezi olmak üzere Belediyenin sağladığı katkılardan dolayı Gökhan'a teşekkür etti. Etkinlik, toplu hatıra fotoğrafı çekilmesi ile sona erdi.

Haber Merkezi